2020.03.12

Raginama skubiai sukviesti Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdį

Raginama skubiai sukviesti Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdį

Reaguodami į susiklosčiusią ekstremalią situaciją dėl koronaviruso ir su tuo susijusias socialines problemas, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariai paragino rytoj, kovo 13 d., 10 val. sušaukti neeilinį komiteto posėdį.

Skubų posėdį inicijuoja komiteto nariai: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovės Monika Navickienė ir Paulė Kuzmickienė, Mišrios Seimo narių grupės narys Rimantas Jonas Dagys bei Liberalų sąjūdžio atstovas Jonas Varkalys.

„Paskelbus Valstybėje ekstremalią padėtį bei uždarius ugdymo įstaigas, medikams ir socialiniams darbuotojams susiduriant su milžiniškais iššūkiais, aprūpinant  dirbančiuosius reikiamomis darbo ir saugos priemonėmis, vis dar lieka daugybė neatsakytų klausimų ir neišspręstų problemų. Privalome reaguoti“, – sakė TS-LKD frakcijos narė Paulė Kuzmickienė.

Į posėdžio darbotvarkę Seimo nariai siūlo įtraukti šiuos klausimus:

  • Esamų ir galimų koronaviruso pasekmių dirbantiesiems ir artimuosius slaugantiems/prižiūrintiems Lietuvos gyventojams aptarimas.
  • Reikiamų teisės aktų, reglamentuojančių darbo laiką, sąlygas ir darbo priemonių prieinamumą aptarimas bei inicijavimas.

Į neeilinį Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdį, dalyvio teisėmis, kviečiami:

  1. LR Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos vadovas, Sveikatos apsaugos ministras;
  2. Socialinės apsaugos ir darbo ministras;
  3. LRS Sveikatos apsaugos komiteto vadovė;
  4. Darbo inspekcijos prie SADM atstovai;
  5. SODRA atstovai;
  6. Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos vadovė;
  7. Lietuvos medikų sąjūdžio vadovas;
  8. Jaunųjų gydytojų asociacijos vadovas.

 

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti