V. Juozapaitis
2016.07.21

Ragina Š. Birutį paaiškinti visuomenei dėl paankstinto konkurso LNOBT

V. Juozapaitis ragina kultūros ministrą Šarūną Birutį paaiškinti visuomenei dėl metais anksčiau skelbiamo konkurso Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinio direktoriaus pareigoms užimti.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Vytautas Juozapaitis ragina kultūros ministrą Šarūną Birutį paaiškinti visuomenei dėl metais anksčiau skelbiamo konkurso Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinio direktoriaus pareigoms užimti.

Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Vytautas Juozapaitis reiškia susirūpinimą ir tikisi geranoriško ministro Š.Biručio paaiškinimo dėl tokio skuboto konkurso paskelbimo LNOBT.

„Kultūros ministerijos internetinėje svetainėje aptikau skelbimą, kviečiantį dalyvauti LNOBT vadovo konkurse, kuris, pagal galiojančius teisės aktus bei galiojančią dabartinio direktoriaus darbo sutartį, turėtų vykti lygiai po metų, t.y. 2017 m liepos mėnesį“,  – stebisi parlamentaras.

Prof. V. Juozapaitis tokį veiksmą  vadina beprecedenčiu atveju, galimai suduosiančiu smūgį Kultūros ministerijos autoritetui ir kviečia ištaisyti klaidą, konkursą rengiant numatytu laiku, t.y. 2017 liepos mėnesį.

„Tikiuosi, kad įvyko techninė klaida, supainiojus metus, nes kitu atveju susidaro įspūdis, kad ministras nebepasitiki ilgamečiu LNOBT vadovu ir nusprendė sutrumpinti kadencijos trukmę – teigė Seimo narys.  – „Tikrai nenorėčiau tikėti, kad kultūros ministras Š.Birutis tai daro sąmoningai, siekdamas metais paankstinti konkursą dėl numatomo Seime priimti Teatrų ir koncertinių įstaigų naujos versijos įstatymo, kuriame galimai bus ribojamas  valstybinių ir nacionalinių įstaigų vadovų kadencijų skaičius ir juolab, nemanau, kad tai sietina su artėjančiais Seimo rinkimais, po kurių gali keistis kultūros ministerijos vadovybė ir tokių konkursų vykdymo tvarka. Toks beprecedentis teisinio nihilizmo atvejis padarytų nepataisomą žalą valdžios ir visuomenės santykiams bei pakenktų institucijų autoritetui“, – kalbėjo profesorius.

Daugiau informacijos: http://lrkm.lrv.lt/lt/skelbimai/skelbiamas-konkursas-eiti-lietuvos-nacionalinio-operos-ir-baleto-teatro-generalinio-direktoriaus-pareigas

Kitos aktualijos

A. Petrošius
2021.07.20

Klaipėdos universitetinė ligoninė – puiki proga nueinančiam merui išleisti klaipėdiečių pinigus

Klaipėdos universitetinė ligoninė – puiki proga nueinančiam merui išleisti klaipėdiečių pinigus
Skaityti daugiau
L. L. Andrikienė
2021.07.13

L. Andrikienė: Moldovos piliečiai parlamento rinkimuose pasiuntė aiškią žinią-norime stabilumo ir daugiau Europos

L. Andrikienė: Moldovos piliečiai parlamento rinkimuose pasiuntė aiškią žinią-norime stabilumo ir daugiau Europos
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti