2020.02.21

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai

Seimo Užsienio reikalų komiteto nariai Audronius Ažubalis, Žygimantas Pavilionis ir Emanuelis Zingeris dėl galimo Lietuvos ketinimo ratifikuoti Europos Sąjungos sutartį su Kuba pirmadienį, vasario 24 d., 10 val.  rengia spaudos konferenciją, kurioje dalyvaus JAV-Kubos disidentų delegacija: Žmogaus teisių fondo Kuboje prezidentas Tony Costa, fondo tyrimų direktorius Hugo Acha, pirmoji Kubos gydytoja atskleidusi tikrąjį šalies „medicinos misijų“ pobūdį Ramona Matos bei žmogaus teisių aktyvistė Rosa Maria Paya. Žmogaus teisių aktyvistai iš užsienio ketina papasakoti apie komunistinio režimo primetamus žiaurumus, su kuriais susiduria Kuba ir kitos Lotynų Amerikos šalys, siekdami paskatinti Vyriausybę atsisakyti galimybės ratifikuoti sutartį ar bent jau ją atidėti.

„Pasirašyti sutartį „Dėl Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Kubos Respublikos politinio dialogo ir bendradarbiavimo susitarimo ratifikavimo“ reiškia, kad Lietuva stoja į komunistinių-represinių diktatūrų tokių kaip Kubos, Venesuelos, Baltarusijos režimai pusę. Atverdami finansinius ES srautus šiam režimui, mes ne tik padedame jam išsilaikyti, bet ir kartu su kitais nuolaidžiavimo politikos šalininkais metame iššūkį didžiausiam mūsų saugumo garantui – JAV, kurios vienas iš pagrindinių užsienio politikos uždavinių – kaip savo kalboje nacijai paminėjo Prezidentas Trumpas – kova su socializmu Lotynų Amerikoje. Užsienio reikalų ministro argumentas, kad Lietuva vienintelė ES neratifikavo šios sutarties – silpnas. Kovo 11-ąją mes buvome vieni, bet laimėjome, 2008-aisiais, kai Europos Sąjungoje vieninteliai blokavome ES derybų su Rusija mandatą mes taip pat buvome vieni ir laimėjome”, – pažymėjo Seimo narys A. Ažubalis.

Prieš kelias dienas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis gavo laišką iš antros pagal įtaką JAV kongresmenų grupės vadovo Mario Diaz-Balart, kuriame aiškiai prašoma Seimo atidėti šios sutarties ratifikavimą.

„Ši lotynų grupė JAV Kongrese yra pagrindinė ir įtakingiausia mūsų sąjungininkė, kuri padėjo mums apginti svarbiausius mūsų nacionalinius interesus: pritarė įvairių sankcijų Rusijai įvedimui, gynė Ukrainą nuo Rusijos agresijos, palaikė mus visais energetinio saugumo klausimais bei dėl didesnio JAV karinio dalyvavimo Lietuvoje. Būtent ši grupė atvėrė kelius aukščiausiam politiniam dialogui tiek su JAV Kongresu, tiek su JAV prezidentu mano kadencijos ten metu. Jeigu norime, kad Vašingtonas mus išgirstų, privalome atsižvelgti į šį geriausių mūsų draugų JAV Kongrese prašymą ir bent jau atidėti šios sutarties ratifikavimą tol, kol tiek JAV, tiek naujoji ES Komisija bei Vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepas Borellis neįsiklausys į mūsų svarbiausius interesus, taip pat ir dėl Astravo AE projekto sustabdymo”, – teigė parlamentaras Ž. Pavilionis.

Kitos aktualijos

2020.04.09

Konservatoriai ragina ES institucijas stiprinti Europos strateginę komunikaciją ir nepriklausomą žiniasklaidą

Konservatoriai ragina ES institucijas stiprinti Europos strateginę komunikaciją ir nepriklausomą žiniasklaidą
Skaityti daugiau
2020.04.09

„Lietuva kovoje su virusu turi remtis į demokratines šalis“

„Lietuva kovoje su virusu turi remtis į demokratines šalis“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti