2018.08.31

Referendumai be apgavysčių. O gal su?

Kiekvieną kartą, kai piliečiai kviečiami į referendumą pasisakyti pamatiniu Lietuvos ateities klausimu, jie turi aiškiai suvokti – gavę išsamų išaiškinimą – už ką jie balsuoja.

Kiekvieną kartą, kai piliečiai kviečiami į referendumą pasisakyti pamatiniu Lietuvos ateities klausimu, jie turi aiškiai suvokti – gavę išsamų išaiškinimą – už ką jie balsuoja.

Ar tu už tai, kad valstybės lėšos būtų skiriamos kariuomenei (šalies gynybai nuo agresijų – taip turėtų būti sakoma), ar tavo vaikų švietimui? – Tokios alternatyvos parašai buvo renkami Artūro Paulausko iniciatyva arba vardu. Taip būtų buvęs užkirstas kelias į NATO.

Jau čia apgavystė, nes kalbama apie atvirumą daugybinei pilietybei – tegu ir kelių šalių, įskaitant Lietuvą.

Ar tu už tai, kad būtų pakeistas valstybės valdymas, sumažinant Seimo narių skaičių (populiaru!) ir juos renkant vien apygardose (kur lems pinigai per vietinę žiniasklaidą ir susimetančios turtuolių grupuotės)? Ar tu už tokį būsimą Seimą? – Viktoras Uspaskich ir dar kažkas buvo „už“.

Ar tu už tai, kad ES piliečiams kaip „užsieniečiams“ būtų uždrausta įsigyti Lietuvoje žemės (galimai mokant sąžiningiau, negu R. Karbauskis) ir tuo neatšaukiamu „tautos“ draudimu laužant sutartį bei išmušant Lietuvą iš Europos Sąjungos? – Verta prisiminti kas ir su kokiu patriotiniu pamušalu už tai agitavo. O ar agitatoriai paaiškino, ko iš tikrųjų siekia? „Lietšito“! Skandalo Europos Sąjungoje. Net ir pakeisti, ta pačia proga, valstybės valdymą į referenduminį mažomis kartelėmis.

Vienąsyk šio tipo agitatoriams pavyko. Žmonės balsavo neva „nepatardami“ Vyriausybei statyti japonišką-amerikietišką reaktorių Visagine ir nesuvokdami atvėrė vartus rusiškai nesaugiai Astravo pabaisai. Kam turėsim padėkoti? „Rosatomas“ veikė sėkmingai, turėjo tinklą vietinių agentų.

Dabar karštai svarstomas galimas referendumas dėl vadinamosios „dvigubos“ pilietybės. (Jau čia apgavystė, nes kalbama apie atvirumą daugybinei pilietybei – tegu ir kelių šalių, įskaitant Lietuvą). Teikiama nekaltai kaip Lietuvos turimos pilietybės išsaugojimas, asmenims prašantis ir gaunant kitų šalių pilietybes. O ar tokiems trigubiems piliečiams liks Lietuvos piliečių pareigos? Pavyzdžiui, krašto gynybos-negynybos, sveikatos draudimo-nesidraudimo? Gal pasirinktinai „pagal sąžinę“ kaip dideliame Seime? Arba ginsiu tėvynę (mokysiuos ginti), arba ne.

Paklusimas Lietuvos (dar ir ES) įstatymams, ne kitos kurios valstybės, ištikimybės priesaika kitai valstybei – čia daugybė dalykų turi būti atsakyta dar prieš siūlant visuotinį balsavimą. Juolab – po sumenkinta kartele. Žmonės turi žinoti, už ką balsuoja.Kai papildoma Lietuvos pilietybė suteikiama išimties tvarka, tai reiškia pasitikėjimą, kad priimam padorų žmogų. Kai (jeigu) tai taps masiniu reiškiniu, kas atsakys už nepažįstamųjų sąžinę?

O ar neišlįs, priėmus tokį įstatymą, tuntai nežinotų slaptų „dvigubų“ piliečių, kurie ligi šiol nesiviešino (būtų turėję netekti Lietuvos pilietybės), o dabar atvirai pasireikš su dvigubom teisėm Lietuvos politinėje sistemoje? Galės net kitos šalies politinio apgynimo prašytis.

Atsakyk, Lietuvos Seime.

Kitos aktualijos

2020.06.05

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“
Skaityti daugiau
2020.06.05

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti