2020.07.28

„Registrų centro problemos buvo žinomos, tačiau ministras A. Veryga jas ignoravo“

„Registrų centro problemos buvo žinomos, tačiau ministras A. Veryga jas ignoravo“

TS-LKD frakcijos Seime atstovė ir Seimo Antikorupcijos komisijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Registrų centro (RC) direktorių Saulių Urbanavičių, prašydama labai aiškiai įvardyti, kiek kartų strateginė valstybės įmonė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą indikuodama, kad ministerijos žinioje esantis e-Sveikatos registras yra pažeidžiamas.

„Yra žinoma, kad Registrų centro vadovybė ne kartą kreipėsi į ministrą A. Verygą, informuodama apie lėšų, būtinų užtikrinti duomenų ir serverių saugumą, poreikį. Akivaizdu, kad šis poreikis buvo žinomas, bet ignoruojamas“, – sakė Seimo narė A. Gedvilienė.

Pasak A. Gedvilienės, informacija apie duomenų apsaugos pažeidžiamumą buvo žinoma tiek Sveikatos apsaugos ministerijos, tiek Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, vadovybėms.

Prieš savaitę dėl smarkus lietaus ir trūkusios vamzdžio sostinėje esančios RC serverinės, kurioje saugomi svarbiausi valstybės registrai, darbas buvo paralyžiuotas. E-Sveikatos registro darbo nepavyko pilnai atnaujinti daugiau nei savaitę.

Kitos aktualijos

2020.11.24

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke

Ingrida Šimonytė patvirtinta Ministre Pirmininke
Skaityti daugiau
2020.11.19

„Kelias į problemų sprendimą, visų pirma, slypi atvirume“

Kandidatės į Ministrus Pirmininkus kalba Seimo posėdžių salėje
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti