2018.11.20

Reikalaujama oficialios Premjero pozicijos dėl uždaromų ligoninių sąrašo

Reikalaujama oficialios Premjero pozicijos dėl uždaromų ligoninių sąrašo

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, reaguodamas į vakar portale DELFI paskelbtą Sveikatos apsaugos ministerijos specialistų parengtą pažymą dėl sąrašo uždaromų ligoninių, kurių optimizuojant tinklą neliktų, jeigu būtų pritarta atitinkamiems kriterijams, įtvirtintiems Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teikiamame įstatymo projekte, frakcijos vardu kreipėsi į Ministrą Pirmininką, reikalaudamas oficialiai pateikti nedviprasmišką poziciją dėl įstatymo projekte siūlomų kriterijų.

„Stebina situacija, kai Sveikatos apsaugos ministerijos specialistų parengtus dokumentus komentuoja Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, o Premjeras S. Skvernelis – tyli. Tuo tarpu Premjero S. Skvernelio, ministro A. Verygos ir net paties R. Karbauskio pasirašytuose ir teikiamuose įstatymų projektuose dėl gydymo įstaigų tinklo būtent ir yra įtvirtinami kriterijai, kurių šiuo metu neatitinka 15 ligoninių. Todėl klausiame Premjero, kuo reikia tikėti: ar jo parengtomis įstatymo pataisomis ir sveikatos ministerijos specialistų pažymomis, ar vis dėlto Kultūros komiteto pirmininko R. Karbauskio nuomone? Ir ar tai reiškia, kad Premjeras po R. Karbauskio pasisakymų ketina atšaukti savo teikiamus įstatymų projektus bei juose įtvirtintus kriterijus?”, – Vyriausybės vadovo klausia G. Landsbergis.

Pagal šiuo metu S. Skvernelio ir A. Verygos parengtus ir teikiamus įstatymo projektus, tam, kad gydymo įstaiga galėtų būti įtraukta į tinklą bei finansuojama, jai būtų keliami du kriterijai: joje turėtų visą parą užtikrinama skubi pagalba ir teikiamos bent trys iš šių rūšių stacionarinės aktyviojo gydymo asmens sveikatos priežiūros paslaugos: chirurgija, terapija, pediatrija, akušerija ir psichiatrija. Būtent antrasis kriterijus kelia problemų 15 gydymo įstaigų, kuriose yra teikiamos tik dvi arba viena iš minėtų rūšių stacionarinių paslaugų.

„Gėdingas faktas, kad šiandien sveikatos apsaugos ministras išsigando ateiti atsakyti į kilusius klausimus ir diskutuoti apie ketinamų uždaryti ligoninių sąrašą ir kitų metų biudžetą ne tik su Seimo nariais, bet ir Medikų sąjūdžio, Lietuvos ligoninių asociacijos, Ligoninių sąjungos bei pacientų organizacijų atstovais”, – pažymėjo G. Landsbergis.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti