2018.06.29

Reikalaujama paskelbti komisijos dėl A. Skardžiaus apkaltos tyrimo medžiagą

Reikalaujama paskelbti komisijos dėl A. Skardžiaus apkaltos tyrimo medžiagą.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, prašydamas nedelsiant paskelbti Seimo nario Artūro Skardžiaus  veiklos tyrimo komisijos medžiagą.

„Šiandien Seimo posėdyje numatytas komisijos dėl A. Skardžiaus apkaltos išvadų svarstymas, tačiau, neturėdami galimybės susipažinti su visa tyrimo informacija, negalime šio klausimo nei svarstyti, nei dėl jo kaip nors diskutuoti. Esu įsitikinęs, kad taip mano ne tik opozicijos atstovai, –  pažymėjo G. Landsbergis. – Kad nesusidarytų įspūdis, jog komisijos išvadas bandoma kaip nors nuslėpti nuo Seimo narių ir visuomenės, kreipiausi į Seimo Pirmininką prašydamas nedelsiant paskelbti visus su komisijos darbu susijusius dokumentus bei medžiagą“.

Apie tai, kad Specialioji tyrimo komisija dėl Seimo narių grupės teikimo pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Artūrui Skardžiui pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti, vadovaujama A. Širinskienės, nepaskelbė visos su tyrimu susijusios medžiagos, taip pat ir komisijos posėdžių protokolų, pranešė tinklalapis 15min.

„Yra rimtas pagrindas manyti, kad slėpdama komisijos posėdžių protokolus ir kitą medžiagą, komisija ir jos pirmininkė pažeidžia įstatymą, nes joks Seimo sprendimas leisti vykdyti uždarus posėdžius ir riboti informaciją nebuvo nei svarstytas, nei priimtas. Todėl kyla klausimas, ar komisijos posėdžiai gali būti laikomi teisėtais. Be to, komisija, be jokio teisinio pagrindo slėpdama komisijos medžiagą, trukdo Seimui ir Seimo nariams tinkamai vykdyti funkcijas, susipažinti su visa  informacija ir, atitinkamai, priimti objektyvų bei informuotą sprendimą“, – rašoma kreipimesi.

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti