2018.06.27

SADM ministro klausiama, kaip jis ketina užkirsti kelią galimai korupciniams sandoriams ministerijoje

SADM ministro klausiama, kaip jis ketina užkirsti kelią galimai korupciniams sandoriams ministerijoje.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narės Ingrida Šimonytė ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą (SADM) Liną Kukuraitį, atkreipdamos dėmesį į viešumoje paskelbtą informaciją apie mažosios bendrijos (MB) „Converso“ laimėtus konkursus, galimai tik šiai bendrijai sudarant išskirtines sąlygas. Parlamentarėms kyla klausimų, ar užduočių dėl Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) nuostatų ir taikymo negalėjo atlikti patys ministerijos specialistai, nepatiriant papildomų išlaidų. Iš viso su minėta mažąja bendrija sudaryta 75 000 eurų vertės sutarčių.

Kaip skelbiama žiniasklaidoje, SADM bei jai pavaldžios įstaigos pasirašė keletą viešųjų pirkimų sutarčių su MB Conversio, kurios įkūrėjas yra Julius Pagojus, buvęs teisingumo viceministras ir Lietuvos socialdemokratų partijos narys. Minėto konkurso organizavimo metu mažoji bendrija neturėjo nė vieno darbuotojo, o įsteigta buvo tik šių metų pradžioje. Vykdyti penki viešieji pirkimai neviršija 10 000 eurų ribos, todėl paslaugos teikėjo parinkimui pakanka paprastos, neskelbiamos apklausos, kas leidžia kreiptis į konkrečią įmonę, šiuo atveju – MB Conversio ir tik iš jos pirkti paslaugas.

„Žiniasklaidoje pateikta informacija sudaro prielaidas manyti, kad šis J. Pagojaus įmonės atvejis skandalingas ir galimai korupcinis. Tačiau dar didesnį nerimą kelia tai, ar tokia praktika nėra visuotinai paplitusi šioje ir kitose ministerijose. Todėl ministro prašoma įvertinti ne vien šį atvejį, bet ir atsakyti, ar tai nėra sistemines ydos ministerijoje, kai švaistomos valstybes lėšos“, – pabrėžė viena iš kreipimosi autorių R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Parlamentarės ministro klausia, kaip jis vertina tokį pirkimą ir ar jis buvo vykdomas su ministro žinia? Ar tai nėra lėšų švaistymas, kuomet ministerijos, turinčios kompetencijas parengti rekomendacijas nedidelėms ir sau pavaldžioms įstaigoms kaip socialinės globos namai dėl BDAR įgyvendinimo, samdo paslaugos teikėjus be panašios patirties, sutarčių pasirašymo metu neturinčius nė vieno darbuotojo? Ar taip nėra sudaromos sąlygos lėšų grobstymui, neskaidriems paslaugų pirkėjų ir teikėjų sandoriams?

Seimo narės šiuo klausimu kreipėsi ir į Viešųjų pirkimų tarnybą, prašydamos išnagrinėti minėtas MB Conversio laimėtų viešųjų pirkimų sutartis ir nustatyti, ar nebuvo padaryta Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti