2018.02.23

„Santaros klinikų istorija rodo, kad stiprinant teisėsaugą reikia prevenciškai stiprinti ir Viešųjų pirkimų tarnybą“

Manau, kad šiandien teisėsaugos darbas yra svarbiausias, kadangi tik stiprindami civilines institucijas, tokias kaip Viešųjų pirkimų tarnybą – galime efektyviau kovoti su korupcijos apraiškomis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, komentuodamas visuomenėje kylančius klausimus ir pradėtą Specialiųjų tyrimų tarnybos darbą Vilniaus Santaros klinikose teigė, jog dabar belieka laukti tyrimo rezultatų ir pasitikėti Lietuvos teisėsaugos darbu.

„Mes turime į šį šokiruojantį ir nerimą keliantį atvejį  žiūrėti, kaip ir į visas kitas korupcijos bylas Lietuvoje – mes pasitikime teisėsauga, pasitikime institucijomis, leidžiame jiems dirbti savo darbą ir tikimės, kad jis bus atliktas kruopščiai, greitai, operatyviai ir visi klausimai bus atsakyti, kaltieji – nubausti, o teisieji – išteisinti. Dar kartą raginčiau taip elgtis ir kolegas, kurie suskubo komentuoti, lyg užsistoti vieną ar kitą bylos veikėją. Manau, kad šiandien teisėsaugos darbas yra svarbiausias, kadangi tik stiprindami civilines institucijas, tokias kaip Viešųjų pirkimų tarnybą – galime efektyviau kovoti su korupcijos apraiškomis“, – sakė G. Landsbergis.

Kalbėdamas apie Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkės klausimų keliančius sprendimus užlaikyti tyrimo dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) politinės reklamos išvadas stalčiuje, TS-LKD lyderis pabrėžė, jog tai panašu į tam tikrą valstybės užvaldymą.

„Pateikti VRK pirmininkės atsakymai neįtikina. Ir pirmiausia ji yra valstybės pareigūnė. Tačiau iš to, kas vyksta šiandien, aš vis tik manau, kad tai slenkantis valstybės užvaldymas – oligarchinių verslo struktūrų interesai, kurie persipina ir persimeta į valstybę. Valstiečiai atsisėdę į valdžios sostą mato, jog visgi institucijos jų nepalaiko ir jos vis tiek stengiasi būtų teisingos visiems. Būtent todėl reikia uždėti savo leteną ant kaklo ir prispausti taip, kad kiti rinkimai būtų galbūt teisingesni būtent valstiečiams. Aš įžvelgiu gal tokias prielaidas ir tai man kelia itin didelį nerimą. Valstybės pareigūnė, kuri turėdama užtikrinti teisingą atstovavimą visiems, pasirenka atstovauti arba būti palankiausia vienam galingiausiam subjektui – LVŽS, kuri iš esmės yra atsakinga už jos skyrimą, nes mes turime nepamiršti, kad būtent Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pristatė L. Matjošaitytės pavardę ir teikė pasiūlymą Seimui balsuoti. Ne sykį jie buvo susitikę ir neatmesčiau, kad jų susitikimų metu galėjo būti nagrinėjamas ar analizuojamas ir „Agrokoncerno“, ir „Naisių vasaros“, ir visų rinkimų galbūt neteisėto finansavimo atvejis. Ir buvo pasakyta, kad įstatymai neverčia jos tokių išvadų svarstyti skubiai. Tai kelia nepaprastai didelį nerimą“.

Komentuodamas vis nesibaigiančius smurto prieš vaikus atvejus, G. Landsbergis teigė, jog per metus, nors ir buvo žadėta, situacija nė kiek nepasikeitė.

„Reforma vyksta, lyg pradėti tam tikri žingsniai, tačiau ypatingai lėtai ir nekoordinuotai. Ministras Linas Kukuraitis, kuris nėra labai stiprus ministras, kuris nėra labai stiprus ir vadybiškai, nepadarė to darbo, kurį turėjo padaryti per metus, išskirdamas šią sritį, kaip prioritetinę ir skirdamas pakankamai dėmesio, pakankamai pinigų. Mes šiandien vis dar laukiame, kol sistema pradės veikti, savivaldybės laukia, vaiko priežiūros institucijos laukia. Tragedijos vis dar atsitinka, nes sistema, kokia buvo prieš metus, tokia yra ir dabar – niekas per šį laiką taip ir nepasikeitė“.

Visą interviu su TS-LKD partijos pirmininku G. Landsbergiu galite peržiūrėti čia.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti