2019.12.03

Seimas atsižvelgė į transporto lengvatų moksleiviams spragą – sieks kompensuoti priemiestinius maršrutus

Seimas atsižvelgė į transporto lengvatų moksleiviams spragą – sieks kompensuoti priemiestinius maršrutus

Seimas pritarė Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Rasos Petrauskienės siūlymui tobulinti Transporto lengvatų įstatymą. Jame iki šiol nebuvo numatyta transporto lengvata 10-19 metų moksleiviams, važiuojantiems priemiestiniais autobusais ar troleibusais. Priėmus įstatymo pataisas būtų ženkliai pagerintos sąlygos iš kaimų į miestų mokyklas važiuojantiems moksleiviams. Iki šiol 10-19 metų moksleiviai už bilietą turėdavo mokėti pilną kainą.

„Į moksleivius diskriminuojančią Transporto lengvatų įstatymo spragą pirmiausia dėmesį atkreipėme Klaipėdos rajone. Pastarajame gyvenantys tėvai savo vaikus dažnai leidžia į uostamiesčio mokyklas, nes priemiestyje nepakankamai išvystytas ugdymo įstaigų tinklas. Iš priemiesčio į Klaipėdą nuolat kursuoja priemiestiniai autobusai, bet dalinę kompensaciją bilietėliui gauna tik tam tikros moksleivių ir studentų kategorijos. 10-19 metų amžiaus moksleiviai, besimokantys pagal bendrojo ugdymo programą, moka pilną kainą. Logiškai mąstant būtent šiai kategorijai viešasis transportas itin aktualus – vaikai jau tampa savarankiški, o pamokų ir būrelių tvarkaraštis dažnai nebesutampa su tėvų grafiku“, – įstatymo spragą apibūdino R. Petrauskienė.

Vadovaujantis Transporto lengvatų įstatymu, šiuo metu  visi mokiniai, nepriklausomai nuo jų amžiaus, turi teisę įsigyti važiavimo vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais bilietus su šiomis nuolaidomis: terminuotą vardinį važiavimo bilietą (80 proc. nuolaida) arba vienkartinį važiavimo bilietą (50 proc. nuolaida).

Skirtingai nei mieste, važiuojant priemiestyje nuolaidos nustatytos tik daliai mokinių. Teisę įsigyti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo priemiestinio reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 50 procentų nuolaida turi 7-10 m. vaikai; aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys pagal nuolatinę arba dieninę studijų formą; mokiniai, kurie mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programas ir specializuoto ugdymo krypties mokyklų moksleiviai.

„Taigi įstatymo pakeitimas ne tik suvienodintų lengvatų tvarką visų amžiaus grupių moksleiviams, bet ir ženkliai sumažintų finansinę naštą tėvams, kurių vaikai važinėja priemiesčio maršrutais“, – pažymėjo R. Petrauskienė.

Remiantis parengtu įstatymo projektu, negautos vežėjų pajamos būtų kompensuojamos iš savivaldybių, išdavusių vežėjams leidimus vežti keleivius vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, biudžetų.

Kitos aktualijos

2020.04.08

Įbaugintam medicinos įstaigų personalui siūloma sukurti nepriklausomą pasitikėjimo liniją

Įbaugintam medicinos įstaigų personalui siūloma sukurti nepriklausomą pasitikėjimo liniją
Skaityti daugiau
2020.04.07

Parlamentarės R. Petrauskienė ir A. Bilotaitė ragina ministrą A. Verygą pagaliau pradėti gydytojų sveikatos patikrinimus

Parlamentarės R. Petrauskienė ir A. Bilotaitė ragina ministrą A. Verygą pagaliau pradėti gydytojų sveikatos patikrinimus
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti