TS-LKD
A. Vyšniauskas
2022.04.12

Seimas griežtai pasmerkė Rusijos vykdomą agresiją ir karo nusikaltimus Ukrainoje

Seimas griežtai pasmerkė Rusijos vykdomą agresiją ir karo nusikaltimus Ukrainoje

Antradienį po Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio kreipimosi į Lietuvos Seimą, parlamentarai vienbalsiai pritarė rezoliucijai dėl Rusijos Federacijos vykdomos agresijos ir karo nusikaltimų Ukrainoje pasmerkimo. Seimas šia rezoliucijagriežtai pasmerkė Rusijos, padedant Baltarusijai, tęsiamą karinę agresiją, įvykdytus ir toliau vykdomus karo nusikaltimus prieš suverenią Ukrainą ir jos žmones bei nusikaltimus žmoniškumui.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnės pavaduotojas Andrius Vyšniauskas Seimo posėdyje teigė, kad Rusijos padaryti nusikaltimai žmoniškumui Ukrainoje – tikslingas Putino žudikų veikimas. Taip pat, pasak A. Vyšniausko, Rusijos kariuomenė jau iš anksto ieškojo pagal sąrašus žmonių, su kuriais turi būti susidorota.

„Jie ieškojo aktyviausių Bučos gyventojų, politikų, valstybės tarnautojų, visuomenininkų, proeuropietiškų partijų narių ir visų kitų, kurie yra pasisakę už Ukrainos bendrystę su Vakarų šviesa. Bučo nėra vienetinis atvejis tai vienas iš daugelio nusikaltimų žmoniškumui atvejų Ukrainoje. Visur kur Ukrainos kariai išstumia Rusijos okupantus, randamas tas pats okupanto atliktų kankinimų, prievartavimų ir masinių civilių žudynių vaizdas“, – teigė parlamentaras.

Seimas ragina Ukrainą ir tarptautinę bendruomenę nedelsiant nuodugniai dokumentuoti Rusijos Federacijos nusikaltimus, padarytus Ukrainoje ir įsteigti tarptautinį baudžiamąjį tribunolą ir patraukti visus kaltininkus atsakomybėn. O vykdomus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui kvalifikuoti kaip ukrainiečių tautos genocidą.

Seimo nariai kviečia tarptautinę bendruomenę toliau tiekti ginkluotę Ukrainai, taip įgalinti Ukrainą apginti savo laisvę ir suverenumą, užkirsti kelią tolesnėms masinėms civilių žudynėms. Smerkiami Rusijos pareiškimai apie ryžtą panaudoti masinio naikinimo ginklus, ir pabrėžiama, kad NATO ir Europos Sąjungos atsakas žengus šį žingsnį privalo būti kuo griežčiausias.

Parlamentarai skatina toliau iš esmės stiprinti sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, kol Rusija išves savo karius iš visos Ukrainos teritorijos, įskaitant Krymą. Seimas pasisako už visų susijusių su Vladimiro Putino režimu oligarchų ir pareigūnų turto konfiskavimą bei draudimo gyventi ir lankytis Europos Sąjungoje. Kreipiamasi į visas laisvojo pasaulio valstybes nepadėti šiems režimas apeiti sankcijas.

Seimo nariai sveikindami Lietuvos Vyriausybės sprendimą visiškai atsisakyti dujų importo iš Rusijos, tuo pačiu ragina ES ir NATO valstybes nares ir sąjungininkus taikyti visišką naftos, dujų ir kitų eksportuojamų išteklių iš Rusijos embargą.

Seimas pakartojo savo raginimą kuo greičiau suteikti Ukrainai ES šalies kandidatės statusą ir tikisi teigiamos Europos Komisijos nuomonės dėl Ukrainos narystės ES.

Prisegame rezoliucijos tekstą.

Kitos aktualijos

TS-LKD
2022.08.29

TS-LKD sąskrydis vyks rugsėjo 3-4 d. Molėtų rajone

TS-LKD sąskrydis vyks rugsėjo 3-4 d. Molėtų rajone
Skaityti daugiau
TS-LKD
2022.07.15

TS-LKD partijų susitarimą dėl nacionalinio saugumo ir gynybos pasirašys, bet greta pateiks atskirąją poziciją – siūlydami įvesti visuotinę karo prievolę

TS-LKD partijų susitarimą dėl nacionalinio saugumo ir gynybos pasirašys, bet greta pateiks atskirąją poziciją – siūlydami įvesti visuotinę karo prievolę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti