TS-LKD
E. Zingeris
2022.07.13

Seimas pažymėjo Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių šimtmetį

Seimas pažymėjo Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių šimtmetį

Trečiadienį Seimas priėmė rezoliuciją, kuria pažymėjo Lietuvos ir JAV strateginę partnerystę, ypač saugumo ir gynybos srityje. Seimas taip pat įvertino tvirtą JAV poziciją dėl Rusijos karinės agresijos Ukrainoje ir jos visapusę pagalbą Ukrainai.

Seimo nariai padėkojo JAV už Lietuvos saugumo užtikrinimą Rusijos karo Ukrainoje keliamų grėsmių akivaizdoje. Parlamentarai pabrėžė, kad Lietuva buvo ir bus stipraus transatlantinio ryšio ir jo nepakeičiamumo rėmėja, nes tai yra šalies saugumo garantas, o Rusijos karo Ukrainoje aplinkybėmis – ir išlikimo sąlyga.

Rezoliucijos iniciatorius, Seimo užsienio reikalų komiteto narys Emanuelis Zingeris teigia, jog svarbu ne tik paminėti šio diplomatinių santykių šimtmečio sukaktį, bet ir padėkoti JAV už Lietuvos išlikimą. Pasak Seimo nario, turime padėkoti JAV už suteiktą garantiją Rusijos karo Ukrainoje kontekste, jog karo įvykių kontekste Lietuva išliks laisva.

„Liepos 28 dieną minėsime šimtą metų nuo Lietuvos ir JAV santykių. Šis šimtmetis reiškia labai daug. Pirmiausia, kai sovietai užėmė Lietuvą, Latviją, Estiją, vėliau Lenkiją po Molotovo- Ribentropo pakto, mes turėjome nepaprastai svarbų Amerikos pareiškimą, kad JAV niekada nepripažins Baltijos šalių okupacijos. Visų antra, svarbu paminėti tai, jog JAV diplomatija atsakė į daugiau neidvi dešimtis Sovietų sąjungos notų, kuriose nuolat buvo prašoma pripažinti Baltijos šalis Sovietų sąjungos dalimi“, – teigė E. Zingeris.

Parlamentas išreiškė dėkingumą visiems politikos, verslo, mokslo ir kultūros, Amerikos lietuvių bendruomenei, pastarąjį šimtmetį prisidėjusiems prie Lietuvos ir JAV dvišalių santykių plėtros.

Seimas pažymi, kad būtina siekti nuolatinio JAV karių buvimo Lietuvoje, nes tai yra stipriausias Rusijos atgrasymo veiksnys ir saugumo garantija ne tik Baltijos regionui, bet ir visai euroatlantinei erdvei.

Parlamentarai ragina valstybės valdžios institucijas toliau nuosekliai dėti visas pastangas, kad JAV dėmesys Lietuvos saugumui išliktų nepakitęs ir ieškoti naujų impulsų jam stiprinti bei atitinkamai siekti JAV ir Baltijos valstybių partnerystės chartijos atnaujinimo.

1922 m. liepos 28 dieną JAV pripažino Lietuvą de jure nuo tada buvo užmegzti diplomatiniai santykiai, kurie abipusiškai tvirti jau šimtą metų.

Kitos aktualijos

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2023.11.29

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė inicijuoja pareiškimą prieš migrantų naudojimą hibridinėms atakoms

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė inicijuoja pareiškimą prieš migrantų naudojimą hibridinėms atakoms
Skaityti daugiau
TS-LKD
2023.11.12

TS-LKD sudarė kandidatų į Europos Parlamentą eilę

TS-LKD sudarė kandidatų į Europos Parlamentą eilę
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų