E. Zingeris
2021.09.21

Seimas priėmė rezoliuciją dėl narystės Jungtinių Tautų Organizacijoje 30-mečio

Seimas priėmė rezoliuciją dėl narystės Jungtinių Tautų Organizacijoje 30-mečio

Seimas antradienį priėmė rezoliuciją „Dėl narystės Jungtinių Tautų Organizacijoje 30-mečio“, kurioje konstatuojama, kad prieš 30 metų Lietuva, tuomečių šalies politikų, diplomatų ir demokratinio pasaulio bendruomenės pastangų dėka, sugrįžo į tarptautinę suverenių valstybių bendruomenę ir tapo Jungtinių Tautų nare. Lietuvos patirtis taikiai kuriant valstybę ir įgyvendinant demokratiškas ir inovatyvias reformas per pastaruosius 30 metų suteikė Lietuvai dar didesnį ryžtą ir pripažinimą pasaulyje.

Priimta rezoliucija Seimas pabrėžė, kad Lietuvos priėmimas į Jungtinių Tautų Organizaciją iš esmės vainikavo 1990 m. kovo 11 d. atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės tarptautinį pripažinimą, kurį pradėjo Islandija, 1991 m. vasario 11 d. pralaužusi diplomatinę tylą ir priminusi pasauliui, kad be tiesioginių interesų egzistuoja ir istorinis teisingumas, tautų apsisprendimo teisė, valia ir moralė.

„Gerbiamieji Seimo nariai, rytoj sukanka 100 metų, kuomet mes įstojome į Tautų Lygą. Nuo Vasario 16 dienos daugiau nei 20 mėnesių plakė Lietuvos širdis, laukdama tarptautinio pripažinimo. Taip pat rugsėjo 17 dieną sukako 30 metų, kuomet mes įstojome į Jungtines Tautas. Įstojimas į Jungtines Tautas buvo mūsų didelio kelio link pripažinimo dalis“, – pristatydamas projektą sakė rezoliucijos iniciatorius, pirmosios Atkuriamojo Seimo Užsienio reikalų komisijos pirmininkas, Lietuvos Respublikos įstojimo į Jungtines Tautas delegacijos narys, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) narys Emanuelis Zingeris.

Rezoliucijoje pažymima, kad principinga Lietuvos pozicija užsienio politikoje, nenuilstama kova už demokratines vertybes, žmogaus teises, teisės viršenybės principą bei nuolatinė parama už laisvę, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą kovojantiems žmonėms už Europos Sąjungos Rytų kaimynystėje ir visame pasaulyje nelieka nepastebėta ir yra vertinama.

Priimta rezoliucija parlamentarai sveikina sėkmingą Lietuvos narystę įtakingiausioje Jungtinių Tautų institucijoje – Saugumo Taryboje – 2014–2015 metais ir dalyvavimą svarbiausių sprendimų, susijusių su globaliu saugumu, priėmime ir ypač reaguojant į tarptautinės teisės pažeidimus, palaikytą Saugumo Tarybos dėmesį besitęsiančiai Rusijos agresijai prieš Ukrainą.

Taip pat rezoliucijoje atkreipiamas dėmesys, kad šiandien Lietuva svariai prisideda prie Jungtinių Tautų veiksmų taikos ir tarptautinio saugumo palaikymo, tarptautinės humanitarinės teisės, ginklų kontrolės ir nusiginklavimo, žmogiškojo saugumo, tvaraus ekonominio ir socialinio vystymo, žmogaus teisių užtikrinimo ir kitose srityse. Seimas taip pat tvirtai remia Lietuvos kandidatūrą į dvi Jungtinių Tautų institucijas: Žmogaus teisių tarybą 2022–2024 metų laikotarpiui ir UNESCO Vykdomąją tarybą 2021–2025 metams.

„Lietuva visada rėmė ir rems Jungtinių Tautų žmogaus teisių ramstį, todėl narystė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje ir Lietuvos narystės prioritetų, susijusių su žmogaus teisiu gynėjų apsauga, moterų ir vaikų teisėmis bei išraiškos laisvės apsauga, kovos su rasizmu, ksenofobija ir antisemitizmu, realizavimas, neabejotinai padės siekiant užtikrinti žmogaus teisių universalumą ir nedalomumą ir kurti geresnį pasaulį visiems“, – teigiama rezoliucijoje.

Rezoliucijoje taip pat pažymima, kad demokratiškomis vertybėmis ir pagarba tarptautinėms teisės normoms paremtas bendradarbiavimas daugiašaliuose formatuose, tokiuose kaip Jungtinės Tautos, yra raktas į daugelio globalių problemų, tame tarpe neteisėtos migracijos, sprendimą.

Už TS-LKD frakcijos nario Emanuelio Zingerio rengtą dokumentą antradienį balsavo 126 Seimo narių, nė vienas nebuvo prieš, du politikai susilaikė.

Kitos aktualijos

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.10.21

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė siūlo viešinti duomenis apie visuomenės informavimui skirtas lėšas

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė siūlo viešinti duomenis apie visuomenės informavimui skirtas lėšas
Skaityti daugiau
J. Šiugždinienė
2021.10.15

Jurgita Šiugždinienė. Visi vaikai nusipelno geros mokyklos. Kas padaryta ir ką dar turime nuveikti?

Jurgita Šiugždinienė. Visi vaikai nusipelno geros mokyklos. Kas padaryta ir ką dar turime nuveikti?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti