R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.11.09

Seimas priėmė sprendimą dėl nepaprastosios padėties įvedimo

Seimas priėmė sprendimą dėl nepaprastosios padėties įvedimo

Seimas, atsižvelgdamas į vis labiau aštrėjančią padėtį Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje į pastaruoju metu Lukašenkos režimo vykdomus nusikalstamus veiksmus ir hibridines atakas, nusprendė nuo lapkričio 10 d. vidurnakčio vienam mėnesiui įvesti nepaprastąją padėtį. Per Lietuvos atkurtos nepriklausomybės istoriją nepaprastoji padėtis įvedama pirmą kartą.

Noriu pabrėžti, kad parlamentas numatė įvesti tik siauros apimties konstitucinius asmenų teisių suvaržymus ir tik tuos, kurie yra būtini ekstremaliai situacijai įveikti. Todėl ruože, kuriame planuojama įvesti nepaprastąją padėtį, dirbantiems ar gyvenantiems žmonėms naujasis režimas netrukdys. Nors Lietuva ir įveda nepaprastąją padėtį, bet ir toliau laikysis tarptautinių įsipareigojimų bei stengsis pasirūpinti tais užsieniečiais, kurie jau yra Lietuvoje.

1. Nepaprastąją padėtį nuspręsta įvesti pasienio ruože su Baltarusija, 5 kilometrus nuo jo bei neteisėtų migrantų apgyvendinimo objektuose.
2. Numatoma, kad neteisėtai į Lietuvos teritoriją patekusiems ir Lietuvos institucijų paskirtose užsieniečių apgyvendinimo vietose esantiems užsieniečiams VSAT pareigūnų sprendimu bus ribojama teisė susirašinėti, kalbėtis telefonu ir kitaip susižinoti, naudojant prieigą prie mobilaus ir interneto ryšio, prireikus apribojant galimybę naudotis ryšio priemonėmis, išskyrus atvejus, kai toks asmuo naudodamasis šiomis priemonėmis kreipiasi į Lietuvos valstybės institucijas ir įstaigas.
3. Taip pat nutarta, kad neteisėtai į Lietuvos Respublikos teritoriją patekusiems ar užsieniečių apgyvendinimo vietose esantiems užsieniečiams draudžiama gauti ir skleisti informaciją, išskyrus atvejus, kai toks asmuo kreipiasi į Lietuvos valstybės institucijas ir įstaigas.
4. Gyventojams apsispręsta apriboti ir galimybę patekti į teritoriją, kurioje įvesta nepaprastoji padėtis, taip pat šioje teritorijose deklaruoti gyvenamąją vietą. Taip pat siūloma asmenims riboti galimybę organizuoti ir rinktis į susirinkimus teritorijose, kuriose įvesta nepaprastoji padėtis.

Kitos aktualijos

P. Kuzmickienė
M. Maldeikis
2021.11.27

Parlamentarai reiškia susirūpinimą dėl Rusijos siekio uždaryti žmogaus teisių grupę „Memorial“

Parlamentarai reiškia susirūpinimą dėl Rusijos siekio uždaryti žmogaus teisių grupę „Memorial“
Skaityti daugiau
Ž. Pavilionis
2021.11.12

Ž. Pavilionis su kitų užsienio valstybių Užsienio ir Europos reikalų komitetų pirmininkais kreipėsi į ES ir NATO vadovus

Ž. Pavilionis su kitų užsienio valstybių Užsienio ir Europos reikalų komitetų pirmininkais kreipėsi į ES ir NATO vadovus
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti