2017.04.20

Pritarta įstatymui, ribojančiam elektros patekimą į Lietuvą iš nesaugių elektrinių

Seimas pritarė įstatymui, ribojančiam elektros patekimą į Lietuvą iš nesaugių elektrinių.

Šiandien Seimas vieningai, niekam nebalsavus prieš, priėmė Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo nesaugių trečiųjų šalių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, įstatymą.

„Vieningu balsavimu Seime parodėme, kad Lietuvoje yra sutarimas neįsileisti ir mūsų rinkoje neprekiauti nesaugiose branduolinėse elektrinėse pagaminta elektros energija. Tai reiškia, kad Lietuvos nuostata šiuo klausimu bus tvirta, nekintanti ir ilgalaikė. Tai taip pat aiškus signalas Astravo atominės elektrinės (AE) statytojams neturėti vilčių kada nors pasinaudoti mūsų energetine sistema ir per ją perduoti elektrą į kitas Europos Sąjungos valstybes“, – sakė Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Vienas iš projekto rengėjų Seimo TS-LKD frakcijos narys Dainius Kreivys pažymėjo, kad įstatymu įtvirtinta nuostata nepirkti elektros energijos iš valstybių, kuriose veikia nesaugios elektrinės, ir draudimas jų poreikiams pasinaudoti Kruonio hidroakumuliacine jėgaine bus ekonomiškai labai skausmingas tokių elektrinių statytojams.

„Po šio įstatymo priėmimo tie kaimyninėse šalyse statomi ar planuojami generavimo pajėgumai, kurie buvo skirti eksportuojamai energijai gaminti, tampa nereikalingi, todėl išauga tikimybė, kad jų statyba bus įšaldyta, kaip jau atsitiko Karaliaučiaus srityje“, – mano Seimo narys.

Įstatymo projekte apibrėžiama, kas yra nesaugios trečiųjų šalių branduolinės elektrinės, nustatomi kriterijai, pagal kuriuos elektrinės gali būti pripažįstamos nesaugiomis.

Projekte įtvirtinama nuostata, kad dar iki mūsų energetikos sistemos sinchronizavimosi su Kontinentiniais elektros tinklais būtų taikomos priemonės, leidžiančios mažinti elektros patekimą iš trečiųjų šalių, kuriose veikia nesaugios elektrinės.

Taip pat nustatoma, kad į Lietuvos elektros rinką negali patekti elektros energija iš trečiųjų šalių, kuriose veikia nesaugios elektrinės, ir kad Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė negali būti naudojama nesaugių elektrinių poreikiams tenkinti.

Priėmus įstatymą Vyriausybė per tris mėnesius turi pateikti vertinimą dėl Astrave statomos branduolinės elektrinės atitikimo nesaugios elektrinės kriterijams ir pateikti tai tvirtinti Seimui. Taip pat per tris mėnesius elektros energetikos sistemos operatorius „Litgrid“ privalo parengti techninių energetikos sistemos apsaugos priemonių įgyvendinimo planą.

Seime atstovaujamos politinės partijos susitarimą dėl tokio įstatymo priėmimo būtinybės pasirašė šių metų vasario 10 dieną. Prieš tai neįsileisti į Lietuvą Astravo elektrinėje pagamintos elektros ragino buvę valstybės vadovai Vytautas Landsbergis ir Valdas Adamkus.

Kitos aktualijos

2020.01.24

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams

Parlamentarė A. Gedvilienė siūlo sugrąžinti teises neetatiniams aplinkos apsaugos pareigūnams
Skaityti daugiau
2020.01.23

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus

Po kokliušo protrūkio – klausimai sveikatos apsaugos ministrui dėl imunologijos politikos stygiaus
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti