A. Kubilius
2016.04.20

Seimas raginamas priimti Rezoliuciją, raginančią nepirkti nesaugioje Astravo AE elektros

Seimas raginamas priimti Rezoliuciją, raginančią nepirkti nesaugioje Astravo atominėje elektrinėje pagamintos elektros

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos iniciatyva parengta ir įregistruota Rezoliucija „Dėl Černobylio atominės elektrinės avarijos 30-ųjų metinių bei Baltarusijos Astravo rajone statomos atominės elektrinės keliamo pavojaus Lietuvai ir siūlymo Vyriausybei imtis visų reikiamų veiksmų grėsmei sumažinti“. Rezoliuciją siūloma svarstyti šį ketvirtadienį, prieš Seime vyksiantį Černobylio 30-mečio minėjimą.

Rezoliucijoje, kurią pasirašė įvairių Seimo frakcijų vadovai ir nariai, raginama Lietuvos Respublikos Vyriausybė nedelsiant duoti Baltarusijai aiškų politinį signalą, labai tvirtai ir kategoriškai pareikšti Lietuvos Respublikos valią jokiomis sąlygomis neįsileisti į Lietuvą nesaugioje Baltarusijos atominėje elektrinėje pagamintos elektros.

Taip pat imtis visų reikalingų veiksmų, kad nesaugios Baltarusijos atominės elektrinės statyba būtų sustabdyta ar bent jau užtikrinta, kad joje pagaminta elektros energija jokiomis aplinkybėmis nepatektų į Lietuvą ir nebūtų parduodama Lietuvos elektros rinkoje, ir šiai nesaugiai elektrinei nebūtų leidžiama naudotis Lietuvos elektros sistemos rezerviniais pajėgumais.

Vyriausybė iki 2016 m. birželio 1 d. turi parengti ir pateikti Lietuvos Respublikos Seimui konkrečių Vyriausybės veiksmų planą, kuriuo įgyvendintų šios Rezoliucijos nuostatas.

„Leisdami nesaugioje Baltarusijos atominėje elektrinėje pagamintą elektros energiją parduoti Lietuvos elektros rinkoje už ją sumokamais pinigais finansuosime šį grėsmę keliantį projektą. Todėl Vyriausybė turi imtis visų reikiamų priemonių, kad šioje elektrinėje pagaminti elektra nebūtų perkama“, – sako Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Rezoliucijos įregistravimas sutampa su Černobylio branduolinės avarijos 30-osiomis metinėmis. Po avarijos 30 kilometrų spinduliu suformuota apsaugos zona tebėra viena labiausiai radioaktyviomis medžiagomis užteršta vieta pasaulyje ir buvo užteršta apie 50 tūkst. kvadratinių kilometrų žemės. Atsižvelgiant į potencialų pavojų branduolinės jėgainės turi būti statomos be išlygų laikantis visų aukščiausių tarptautinių branduolinės saugos, aplinkosaugos, viešumo, visuomenės informavimo reikalavimų. Tuo tarpu Baltarusijos Respublika visai šalia Lietuvos sienos Astravo rajone sparčiai stato atominę elektrinę pažeisdama tarptautines „Espo“ ir „Arhus“ aplinkosaugos konvencijas. Vieta atominei elektrinei statyti buvo pasirinkta politiniu sprendimu, tinkamai neišnagrinėjus alternatyvių vietų ir nesilaikant tarptautinių TATENA rekomendacijų bei pažeidžiant geros kaimynystės principus. Šio projekto poveikio aplinkai vertinimo ataskaita iki šiol nebuvo tinkamai pristatyta Lietuvos visuomenei ir nebuvo atsakyta į Lietuvos keliamus klausimus.

Taip pat pridedame rezoliuciją.

Kitos aktualijos

J. Urbanavičius
2020.12.18

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę

J. Urbanavičius skleis miško puoselėjimo idėjas ir remsis praktikų patirtimi – parlamente subūrė bendraminčių grupę
Skaityti daugiau
TS-LKD
2020.12.16

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis

TS-LKD vykdomuoju sekretoriumi paskirtas Martynas Prievelis
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti