2018.06.22

Seime bus aptariamos politinių partijų finansavimo kontrolės problemos

Seime bus aptariamos politinių partijų finansavimo kontrolės problemos.

Viešojoje erdvėje pasigirdus siūlymams juridiniams asmenims grąžinti teisę remti politines partijas, parlamentinė grupė „Už Lietuvą be korupcijos“ birželio 25 d. 11 val. Seime rengia apskritojo stalo diskusiją „Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės problemos“.

„Pastarojo laikmečio politinės korupcijos bylos parodė tai, kad verslininkai, siekdami sau naudos, randa būdų apeiti įstatymus ir finansuoja partijas arba atskirus politikus neteisėtai. Ši nusikalstama rėmimo praktika, kaip paaiškėjo, smarkiai paplitusi ir turinti gilias tradicijas. Tad artėjant rinkimams metas kalbėti apie tai, kad nėra tinkamai užtikrinama politinių partijų ir kampanijų finansavimo kontrolė ir spręsti šią problemą“, – teigia parlamentinės grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininkė Agnė Bilotaitė.

Pasak politikės, vadinamieji visuomeniniai komitetai tampa teisėtu būdu į valdžią patekti politikams, kuriuos remia stambūs verslo koncernai. Visuomeniniams komitetams nėra taikomi Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymu numatyti apribojimai, todėl jie ne tik suteikia šiems komitetams pranašumą prieš tradicines partijas, bet ir atveria kelius korupcijai.

2011 m. gruodį Seimas priėmė Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis juridiniams asmenims buvo uždrausta remti partijas.

„Pastaruoju metu vis girdime siūlymų tobulinti partijų finansavimo sistemą, nes dabar galiojanti tvarka neužtikrina visiško partijų finansavimo skaidrumo. Tai savo veiklos ataskaitoje pripažino ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. Verslo struktūros bando apeiti apribojimus ir paramą nukreipia į viešąsias įstaigas ar labdaros bei paramos fondus, per kuriuos pinigai galiausiai vis tiek pasiekia partijas“, – sako A. Bilotaitė.

Kaip užtikrinti politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolę ir sistemos skaidrumą, diskutuos Prezidentūros, Teisingumo ministerijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Vyriausiosios rinkimų komisijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai, Seimo nariai, politologai, teisininkai.

Diskusija vyks birželio 25 d. 11 val. K. Antanavičiaus salėje (222 kab., III rūmai).

Kitos aktualijos

2018.11.17

KUR R. Karbauskio ir S. Skvernelio žadėtoji DARNA?

Jurgio Razmos kalba TS-LKD partijos Tarybos posėdyje
Skaityti daugiau
2018.11.17

Siūlome mokesčių reformos moratoriumą – tai padėtų išspręsti kitų metų biudžeto problemas

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje buvo patvirtinta partijos remiama kandidatė į Lietuvos Respublikos Prezidentus Ingrida Šimonytė. G. Landsbergis pristatė ir naujus visos Lietuvos laukiančius iššūkius. Tai 2019 m. biudžetas, dėl kurio partijos Taryba šiandien priims Rezoliuciją.
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2018 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY