A. Gedvilienė
V. Juozapaitis
2021.02.10

Seime diskusijos dėl Ąžuolyno parko: ragina Kauno miesto savivaldybę įsiklausyti į visuomenę

Seime diskusijos dėl Ąžuolyno parko: ragina Kauno miesto savivaldybę įsiklausyti į visuomenę

Trečiadienį bendrame Seimo Aplinkos apsaugos ir Kultūros komitetų posėdyje buvo aptartas Kauno miesto savivaldybės tarybos priimtas sprendimas visuomenės poreikiams perimti į Ąžuolyną įsiterpusį sklypą ir jame numatyti automobilių stovėjimo aikštelės įrengimą. Komitetų pirmininkai ragina Kauno miesto savivaldybę atsisakyti planų rengti automobilių stovėjimo aikštelę. Pasak parlamentarų, artimiausiu metu reikėtų rengti viešą diskusiją dėl tinkamo, labiau visuomenes lūkesčius atliepiančio sklypo panaudojimo.

„Teigiamai vertinu sklypo perdavimą visuomenės poreikiams, tačiau girdint tiek visuomenės atstovų prašymą, tiek valstybinių institucijų vertinimą dėl saugomų gamtos ir kultūros paveldo vertybių, nepalaikau planų sklypą naudoti infrastruktūrai plėsti. Šis sklypas yra įsiterpęs į saugomą teritoriją, todėl natūralu būtų jį išsaugoti kaip gamtos objektą“, – sakė Seimo Aplinkos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė.

Tuo metu Seimo Kultūros komiteto pirmininkas prof. Vytautas Juozapaitis mano, kad reikėtų stabdyti sprendimą bei inicijuoti diskusiją su gyventojai.

„Pačiu laiku atkreiptas dėmesys į būtinybę tartis ir nedaryti kokių nors vienasmenių sprendimų, kurie galėtų pakenkti visuomenės narių sugyvenimui. Pripažindami konstitucinį valdžių atskyrimo principą pakvietėme Kauno miesto savivaldybę bendradarbiavimui visus mus jungiančio viešojo intereso gynimo vardan“, – sakė prof. V. Juozapaitis.

Kauno miesto savivaldybės planus pristatė Kauno vicemeras Andrius Palionis, kurio pranešime buvo nurodoma, kad sklype planuojama įrengti automobilių aikštelę bei plėsti infrastruktūrą. Valstybės institucijų vadovai ir atstovai, atsakingi už kultūros paveldo bei saugomų teritorijų apsaugą akcentavo, kad minimas sklypas, nors ir nėra priskirtas Ąžuolyno parkui, bet jis yra kompleksinė parko dalis, kurios tolesnė plėtra turėtų būti įvertinta atsakingai.

Posėdyje taip pat pasisakė bendruomenės atstovai, kurie pristatė ir peticiją, kurią palaikė daugiau nei 9 tūkstančiai žmonių. Peticijoje prašoma išsaugoti Ąžuolyno parko vientisumą.

„Kauno miesto savivaldybės atkurti istorinę tiesą ir apsaugoti šią unikalią vertybę, žemės sklypą, adresu Vydūno al. 4, Kaunas, perimant visuomenės poreikiams ir išlaikant šią teritoriją kaip neurbanizuotą Ąžuolyno parko dalį“, – rašoma peticijoje.

Posėdyje bendru sutarimu nuspręsta siūlyti Kauno miesto savivaldybei teritorija perimti visuomenes poreikiams ir plėsti Ąžuolyno parko teritoriją.

Kitos aktualijos

D. Asanavičiūtė
2021.03.02

Dėl būtinybės užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumą šeimoms, auginančioms specialių poreikių turinčius vaikus

Dėl būtinybės užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumą šeimoms, auginančioms specialių poreikių turinčius vaikus
Skaityti daugiau
A. Gedvilienė
2021.03.02

Seime vyks diskusija dėl medžioklės leidimų tvarkos skaidrinimo ir medžioklės kontrolės

Seime vyks diskusija dėl medžioklės leidimų tvarkos skaidrinimo ir medžioklės kontrolės
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti