2019.06.19

Seime įregistruota rezoliucija pagerbti 1941 m. Birželio sukilimą

Seime įregistruota rezoliucija pagerbti 1941 m. Birželio sukilimą

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Audronius Ažubalis ir Paulius Saudargas Seime įregistravo rezoliuciją dėl 1941 m. Birželio 23-osios sukilimo pagerbimo.

„Prof. Edvardo Gudavičiaus žodžiais, galima skaičiuoti, kiek dienų ar savaičių gyvavo Lietuvos valstybingumas 1941 m. vasarą, bet niekas nepaneigs, kad jis gyvavo. Galima kartoti, kad Lietuva kapituliavo 1940 m., bet niekas nepaneigs, kad ji sėkmingai sukilo 1941-ųjų birželį. Visa tai birželio 23-ąją iškelia į vieną gretą su Vasario 16-ąja ir Kovo 11-ąja. Todėl šios įsimintinos dienos proga sveikiname sukilimo dalyvius, jų artimuosius ir visus Lietuvos žmones, linkėdami bet kokiomis aplinkybėmis jaustis savo šalies patriotais, ranka rankon, širdis širdin kurti bendrą visų mūsų ateitį“, – rezoliucijos tekstą pristatė L. Kasčiūnas.

Pasak A. Ažubalio, minint šį nepelnytai primirštą istorinį įvykį, pasigirsta nepagrįstų abejonių dėl sukilimo prasmės – esą, jo metu žuvo tūkstančiai Lietuvos jaunuolių, o laisvė tuomet taip ir nebuvo iškovota.

„Nors Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs birželio 23 d. atmintina diena, ši diena daug kam pažadina ne išdidumo ir pagarbos žuvusiems sukilėliams, o atgailos ir kaltės bei nepilnavertiškumo jausmus, kuriuos visomis išgalėmis stengiasi palaikyti Lietuvos istorijos perrašinėtojai iš Kremliaus. Metas tam padėtį tašką ir aiškiai įvardinti, kas yra kas, o šią sukaktį minėti su pakelta galva ir pasididžiavimu savo valstybe“, – treigė Seimo narys.

Anot P. Saudargo, Birželio sukilimas buvo svarbus ir tolesnėms pasipriešinimo kovoms.

„1941 m. birželio 23-iosios sukilimas – tai aktyvų lietuvių tautos pasipriešinimą, kovą už laisvę ir begalinį ryžtą menanti data, kuri ligi šiol nebuvo tinkamai įvertinta mūsų politiniame gyvenime. Nors 1941-ųjų sukilėliams nepavyko įtvirtinti nepriklausomybės, tačiau šis įvykis pažadino visuomenės sąmoningumą, leisdamas suvokti, kad tauta yra atsakinga už valstybės ateitį ir gali ją spręsti. Būtent šis suvokimas tapo svarbia tolesnės rezistencinės kovos dalimi“, – teigė P. Saudargas.

Kitos aktualijos

2020.05.25

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą

Seimo narė A. Bilotaitė ragina Klaipėdos merą nustoti dangstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovą
Skaityti daugiau
2020.05.25

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams

Parlamentarai prašo išslaptinti visą medžiagą apie Rusijos įtaką I.Rozovai ir jos bendražygiams
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti