2017.03.13

„Seime įsteigta nauja „Mykolo Romerio“ laikinoji grupė“

A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas: „Seime įsteigta nauja „Mykolo Romerio“ laikinoji grupė“

Lietuvos Respublikos Seime įkurta Seimo narių laikinoji „Mykolo Romerio“ grupė, kurios pirmininku išrinktas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Audronius Ažubalis. Prie šios grupės taip pat prisijungė TS-LKD nariai Laurynas Kasčiūnas, Žygimantas Pavilionis, Jurgis Razma.

A. Ažubalio teigimu, Lietuvoje gyvenančių tautinių bendruomenių santarvė gali būti pasiekta tik per bendrą, M. Romerio puikiai nusakytą Tėvynės suvokimą, todėl ši, lietuvių ir lenkų  tautoms svarbi asmenybė nusipelno rimto dėmesio.

Anot jo, M. Romeris – tarpukario Lietuvos teisininkas, teisėtyrininkas, ilgametis Vytauto Didžiojo universiteto rektorius – išskirtinio mūsų dėmesio nusipelnė ir dėl savo tautinės tapatybės supratimo. Būdamas lenkų kilmės, jis kartu buvo ir savo gyvenamos valstybės Lietuvos patriotas. „Esu lenkas, tikras Lietuvos pilietis, Lietuvos kraštietis, bet ne Lenkijos pakraščio gyventojas… Lietuva man su sostine Vilniumi yra bendra lietuvių ir Lietuvos lenkų krašto Tėvynė“, – yra rašęs M. Romeris. Būtent tokia tapatybė turi būti skatinama ir Lietuvos pietryčiuose. Būtent dėl to būtina orientuotis į tarp tautų ir Lietuvos tautinių bendrijų „tiltus tiesiančias“ ir pavyzdžiu laikytinas istorines asmenybes.

„Seime steigiamos laikinosios parlamentinės „Mykolo Romerio” grupės tikslas – mažinti Pietryčių Lietuvoje gyvenančių bendruomenių politinę, socialinę ir kultūrinę izoliaciją, skatinti jų integraciją į Lietuvos politinį, ekonominį ir kultūrinį gyvenimą“, – tikina L. Kasčiūnas.

Grupės nariai sieks užtikrinti tokią švietimo ir kultūros politiką, kuri skatintų tautinių bendrijų integraciją į Lietuvos visuomenę, ugdytų pilietiškumą ir patriotizmą. Grupė sieks užtikrinti, jog visų tautybių ir visų šalies regionų gyventojai jaustųsi pilnaverčiai Lietuvos piliečiai, turėtų galimybes įgyti tinkamą išsilavinimą ir kurti savo gerovę Lietuvoje.

Kitos aktualijos

2020.01.29

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą
Skaityti daugiau
2020.01.29

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti