2017.12.13

Seime – jauki ir nuoširdi Advento labdaros mugė

Mugės atidarymo renginyje Vilniaus Verkių mokyklos - daugiafunkcio centro vokalinis ansamblis „Nuotaika“, vadovaujamas muzikos mokytojos ekspertės Miros Jakubovskajos, dainavo įvairių šalių liaudies dainas.

Laukiant svarbiausios metų šventės Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija gruodžio 13 d. Seimo Europos informacijos biure suorganizavo jau tradicine tapusią Adventinę labdaros ir mainų mugę. Renginyje savo rankomis kurtus darbelius pristatė įvairių Vilniaus bei Vilniaus rajono neįgaliųjų organizacijų, dienos centrų, bendruomenių atstovai, jauni menininkai, senjorai.

Mugės atidarymo renginyje Vilniaus Verkių mokyklos – daugiafunkcio centro vokalinis ansamblis „Nuotaika“, vadovaujamas muzikos mokytojos ekspertės Miros Jakubovskajos, dainavo įvairių šalių liaudies dainas. Po to visus Adventinės labdaros ir mainų mugės dalyvius pasveikino ir dovanų įteikė mugę globojanti Seimo narė Gintarė Skaistė.

„Pagrindinis šio renginio tikslas – specialiųjų poreikių turinčių asmenų integracija į visuomenę. Socialiai jautrios bendruomenės ir jų nariai kasdieniame gyvenime patiria nemažą socialinę atskirtį. Tokie bendri renginiai neįgaliųjų centrų lankytojams, senjorams, bendruomenėms suteikia progą apsilankyti Seime, pristatyti savo bendruomenės veiklą, pabendrauti su Seimo nariais, mugės svečiais. Surinkę aukas už savo rankomis kurtus darbelius, gautas lėšas jie skiria tolesniam bendruomenės narių ugdymui. Tad tokiu mažu veiksmu mes prisidedame prie šių centrų išlikimo“, –teigė Gintarė Skaistė.

Anot jos, organizacijos kasmet kreipiasi su prašymu organizuoti mugę, tai rodo, kad tokie renginiai yra labai reikalingi. Seimo narė tikisi, kad Seimo kanceliarija panašią mugę leis organizuoti ir prieš šv. Velykas.

Sveikinimo žodį Adventinės labdaros ir mainų mugės dalyviams taip pat tarė ir Seimo narys TS-LKD frakcijos narys Edmundas Pupinis.

„Tikiu, kad visuomenėje labai svarbus visų mūsų solidarumas ir vienas kito palaikymas. Žmonėms, kurie nori kurti ir save realizuoti, tokie susibūrimai yra labai reikalingi, ypač šventiniu Kalėdiniu laikotarpiu. Džiugu, kad organizuojami tokie renginiai“, – kalbėjo Seimo narys Edmundas Pupinis.

Šiemet mugėje dalyvavo Vilniaus Verkių mokykla – daugiafunkcis centras,  Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, dienos centras, Vilniaus krašto žmonių su negalia sąjunga, dienos centrai „Šviesa“, „Mažoji guboja“, Vilniaus miesto neįgaliųjų draugija, Grigiškių neįgaliųjų draugija, Lietuvos psichikos negalios žmonių bendrija  „Giedra“, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Vilniaus Viltis“, sutrikusio intelekto žmonių gyvenimo namai „Pašilaičiai“, Trakų neįgaliųjų užimtumo centras, Bernardinų ir Vilkpėdės bendruomenių socialinių paslaugų centrai, „Jurgitos dirbtuvėlės“, „Žolynų namai“, menininkė ir fotografė Taurima Bunkutė.

Mugei dalyviai paruošė ir staigmenų. Šiemet buvo ne tik nerti, austi, megzti, lipdyti, verti, klijuoti, piešti, siūti gaminiai, bet ir ekologiškos arbatos degustacija.

/5 1

Kitos aktualijos

2020.08.13

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos
Skaityti daugiau
2020.08.13

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti