2019.06.06

Seime Krymo totorių deportacija pripažinta genocidu

Seime Krymo totorių deportacija pripažinta genocidu

Minint Krymo totorių masinių trėmimų pradžios 75-ąsias metines, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis registravo rezoliuciją, kurią šiandien priėmęs Lietuvos Respublikos Seimas oficialiai pripažino 1944 m. Sovietų Sąjungos įvykdytus nusikaltimus prieš Krymo totorių tautą genocidu.

Pasak L. Kasčiūno, Stalino totalitarinio Sovietų Sąjungos režimo suplanuotą ir įvykdytą 1944 m. Krymo totorių tautos naikinimą ir deportaciją iš jų istorinės Tėvynės – Krymo pusiasalio į negyvenamas Centrinės Azijos sritis, per kurias nuo bado, ligų, kankinimų ir sunkaus priverstinio darbo žuvo arti pusės ištremtųjų Krymo totorių, būtina atitinkamai įvertinti, o ne tik prisiminti Krymo totorių skausmą ir kančias. „Todėl itin džiugu, kad šiandien Seime beveik vienbalsiai Lietuvos parlamentas pripažino 1944 m. Sovietų Sąjungos įvykdytus nusikaltimus prieš Krymo totorių tautą genocidu”, – teigė L. Kasčiūnas.

Priėmę rezoliucijos projektą, mes tęsiame Lietuvos Seimų tradiciją įvardinti totalitarinių ir represinių režimų nusikaltimus tautoms. Tą jau padarėme priimdami rezoliucijas dėl Ukrainos Holodomoro ir armėnų tautų genocido. Tokia politinė praktika svarbi ne tik dėl istorinės tiesos įtvirtinimo mūsų visuomenėse, bet ir siekiant pasipriešinti istorijos klastojimui, jos perrašinėjimui, kas šiandien tapo įprasta Kremliaus politikos praktika. Šios politikos pagrindinis tikslas pateisinti ir išbalinti tamsiausius savo vykdytos ir vykdomos politikos puslapius, ar tai būtų praeityje vykdyti komunistinės Sovietų sąjungos nusikaltimai, ar šiandieninės Rusijos karai, priespauda ir represijos vykdomi prieš čečėnų, gruzinų, ukrainiečių ir totorių tautas”, – teigė A. Ažubalis

Rezoliucijos tekstas kviečia pripažinti 1944 m. Sovietų Sąjungos įvykdytus nusikaltimus prieš Krymo totorių tautą genocidu; atkreipti dėmesį ir pasmerkti 2014 metais Rusijos Federacijos įvykdytą neteisėtą Ukrainos Krymo okupaciją ir aneksiją bei prieš civilius gyventojus ir Krymo totorių tautą vykdomą diskriminaciją kalbos, kultūros ir tautybės pagrindu, panaikintą Krymo totorių savivaldą bei kviečia tarptautinę bendruomenę solidarizuotis su Krymo totorių tauta ir tęsti 2014 metais Rusijos federacijos įvykdytos Ukrainos Krymo aneksijos nepripažinimo politiką.

Kitos aktualijos

2020.06.01

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę

L. Kasčiūnas siūlo į Nacionalinio stadiono projektą įtraukti Lietuvos futbolo sirgalių bendruomenę
Skaityti daugiau
2020.06.01

K. Starkevičius ir R. Petrauskienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką klausdami, kodėl ignoruojami socialiniai partneriai?

K. Starkevičius ir R. Petrauskienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką klausdami, kodėl ignoruojami socialiniai partneriai?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti