Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Andriaus Kubiliaus iniciatyva Seime kuriama „Europietiškos Rusijos“ draugų grupė. Kreipimąsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį palaikė A. Kubilius ir dar 22 parlamentarai iš keturių frakcijų: TS-LKD, Liberalų sąjūdžio (LS), Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės.
„Esame įsitikinę, kad Lietuvai reikia turėti ilgalaikę santykių su Rusija strategiją, neturint iliuzijų, kad artimiausiu metu, valdant V. Putinui, Rusija gali tapti neagresyvia, demokratine, pagal europietiškus standartus gyvenančia valstybe. Taip pat manome, kad Rusijos tapimas europietiška, teisine ir demokratiška valstybe yra bendras Rusijos žmonių ir viso Vakarų pasaulio (kartu ir Lietuvos) interesas, nes tik tai gali garantuoti taiką ir gerus santykius tarp kaimynų visame Europos kontinente. Kartu suvokiame, kad būtina puoselėti santykius su Rusijos pilietinės visuomenės, nepriklausomos žiniasklaidos, akademinės ir ekspertų bendruomenės nariais, taip pat padėti nuo persekiojimų į Lietuvą pabėgusiems V. Putino režimo politiniams oponentams, kurie Vilniuje įkūrė „Rusų Europos judėjimą“. Dėl visų šių priežasčių įkūrėme „Europietiškos Rusijos“ draugų grupę“, – teigė A. Kubilius.

Kitos aktualijos

2020.08.13

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos
Skaityti daugiau
2020.08.13

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti