2018.04.20

Seime paminėtas Izraelio nepriklausomybės 70-metis

Šia proga Seime kalbėjęs Tarpparlamentinių ryšių su Izraelio Valstybe grupės pirmininkas Emanuelis Zingeris atkreipė dėmesį į panašumus Lietuvos ir Izraelio istorijoje.

Seime vakarinio posėdžio pradžioje buvo paminėtos Izraelio Valstybės 70-osios Nepriklausomybės metinės. Šia proga Seime kalbėjęs Tarpparlamentinių ryšių su Izraelio Valstybe grupės pirmininkas Emanuelis Zingeris atkreipė dėmesį į panašumus Lietuvos ir Izraelio istorijoje.

„Abi valstybės yra senos, jų istorija ne kartą buvo pertraukta, bet vėliau sėkmingai atstatyta. O

šiais metais Lietuva kartu su Izraeliu mini reikšmingas sukaktis“, – sakė E. Zingeris.

Parlamentaro teigimu, nuoširdžia draugyste ir abipuse pagarba grįstas Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimas, šimtmečius siekianti mūsų tautų bendra istorija, žmogiškieji ryšiai lėmė, kad šiandien abi valstybės yra artimos labiau nei bet kada.

„Savo valstybingumo šimtmetį švęsdami, siunčiame didelius linkėjimus Izraeliui, mininčiam savo stebuklo 70-etį. Palaikėme, palaikome ir palaikysime Jus, mūsų gražios draugystės akivaizdoje“ – rašoma minėjimo metu perskaitytame Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio sveikinime.

Savo sveikinimą taip pat atsiuntė ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. „Lietuvos ir Izraelio valstybių istorija ir raida turi itin daug panašumų. Praėjusiais metais pažymėjome diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Izraelio 25-erių metų sukaktį“ – teigiama Vyriausybės vadovo sveikinime.

Pasak Premjero, šiemet Lietuva mini nepriklausomybės 100 metų jubiliejų. Lietuvos žydai palaikė šalies nepriklausomybės tikslus, gynė ją.

„Šiandien Jūs, Lietuvos žydų bendruomenė, ir toliau svariai prisidedate prie dabartinės Lietuvos raidos. Labai dėkojame jums už tai“, – pažymima Ministro Pirmininko sveikinime.

E. Zingeris taip pat akcentavo Izraelio Kneseto pirmininko Yuli-Yoel Edelsteino žodžius. „Tarp mūsų niekada nebuvo bendro sutarimo, tačiau net jei kartais ir esame įtraukiami į ginčus, svarbu tai daryti pagarbiai. Skirtingos nuomonės mus praturtina, o prieštaravimai tik stiprina mūsų tapatybę“, – cituodamas Kneseto pirmininką kalbėjo E. Zingeris. Seimo nario teigimu, šie žodžiai puikiai tinka ir Lietuvai.

E. Zingeris pabrėžė neabejojantis, jog ateinančiais dešimtmečius visapusiai abiejų valstybių ir jų žmonių tarpusavio ryčiai ir toliau augs.

Parlamentaras padėkojo minėjime dalyvavusiam Izraelio Valstybės ambasadoriui Lietuvai Amirui Maimonui už jo pastangas stiprinant pasitikėjimą ir bendradarbiavimą tarp abiejų tautų, už lietuvių tautos palaikymą, pagerbiant laisvės kovotojų atminimą už pasiaukojančią jų kovą dėl laisvės ir nepriklausomybės.

Kitos aktualijos

2020.05.27

Seimo nariai L. Kasčiūnas, P. Saudargas ir A. Ažubalis kreipėsi dėl galimybės kariams, kariams savanoriams ir šauliams įsigyti ginklus pigiau

Seimo nariai L. Kasčiūnas, P. Saudargas ir A. Ažubalis kreipėsi dėl galimybės kariams, kariams savanoriams ir šauliams įsigyti ginklus pigiau
Skaityti daugiau
2020.05.27

K. Masiulis prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

K. Masiulis prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti