2016.09.10

Seime pristatytas apsaugos nuo Astravo AE gaminamos elektros projektas

Seime pristatytas apsaugos nuo nesaugioje statomoje Astravo AE gaminamos elektros energijos įstatymo projektas.

Šiandien, piliečių iniciatyvinės grupės rinkusios parašus prieš Astravo atominės elektrinės statybas vadovas, dr. Žygimantas Pavilionis Seime pristatė įstatymo projektą (Nr. XIIP-4639), kuriuo siunčiamas politinis signalas Baltarusijai ir Rusijai, jog nesaugios trečiųjų šalių elektrinėse pagamintos elektros energijos Lietuvos valstybę nepirks ir ja neprekiaus bei bus įrengtos būtinos techninės apsaugos priemonės, nuo tokios elektros energijos.

„Paprastai, kai susiduriame su nacionaliniais iššūkiais, žinome, jog susitelkimas šalies viduje, galių suvienijimas padeda spręsti problemas. Jei pritartumėte šiam projektu, mes pasiųstume labai aiškų signalą Kremliui, kadangi tai yra jo statomas ir prižiūrimas projektas. Visų pirma siekiama supykdyti Lietuvą su Baltarusiją, vėliau apriboti Baltarusijos europietišką kryptį ir svarbiausia, sustabdyti mūsų, Baltijos šalių sinchronizaciją su vakarais. Vieningai balsuodami atsakytume, jog toks žaidimas nepavyks“, – kalbėjo ambasadorius Ž. Pavilionis.

Šiuo įstatymo projektu taip pat konstatuojama, kad Astravo AE dėl savo geografinės padėties kelia grėsmę Lietuvos sostinei Vilniui ir visai šaliai.

„Astravo atominė elektrinė kelia pavojų Lietuvos sostinei Vilniui ir visiems Lietuvos Respublikos gyventojams, todėl kilus grėsmei tektų evakuoti tokiose vietovėse, kaip Vilniuje, gyvenančius žmones. Taip pat kompetentingų institucijų pripažinta, kad tokias elektrines projektuojant ar statant pažeistos tarptautinės konvencijos bei tarptautinių organizacijų nustatytos saugos ir gerosios praktikos rekomendacijos, arba elektros energija jose gaminama pažeidžiant Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimus“, – teigė Ž. Pavilionis.

Svarstymas dėl įstatymo projekto numatytas spalio 12d. Seime.

 

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti