2016.12.01

Siekiama įsteigti parlamentinę grupę tautinių mažumų politikos klausimams spręsti

Seime siekiama įsteigti parlamentinę grupę tautinių mažumų politikos klausimams spręsti.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Andriaus Kubiliaus iniciatyva steigiama Seimo narių grupė „Gegužės 3-iosios grupė“, pavadinta Abiejų Tautų Respublikos istorinio atminimo garbei.

Kreipimasis įsteigti tokią grupę šiandien įteiktas Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui pažymint, kad Lietuvai reikia turėti naują visa apimančią, plačią ir ilgalaikę tautinių bendrijų valstybės politikos strategiją.

Kreipimesi, kurį taip pat pasirašė Seimo nariai Žygimantas Pavilionis, Arūnas Gelūnas, Gabrielius Landsbergis, Gediminas Kirkilas, Juozas Bernatonis, Rasa Budbergytė, Rita Tamašunienė, Mindaugas Puidokas, Arvydas Nekrošius, Ingrida Šimonytė ir kiti, pabrėžiama, kad ypatingą dėmesį reikia skirti Vilniaus krašto ekonominių, socialinių, švietimo, informacinio lauko  bei bendruomeniškų ir demokratijos problemų aptarimui bei sprendimui.

Seimo narių grupės steigimo iniciatorius A. Kubilius pažymi, kad Lietuvai trūksta visa apimančios valstybinės tautinių bendrijų politikos ir dėmesio Vilniaus kraštui. Nerami geopolitinė aplinka tokį poreikį dar labiau sustiprina.

„Seimo rinkimuose sąmoningai pasirinkau Vilniaus–Šalčininkų apygardą, siekdamas kuo geriau suprasti ekonominę, kultūrinę, politinę šio regiono specifiką ir bandydamas surasti galimybes, kaip kuo efektyviau spręsti tiek valstybinės tautinių bendrijų politikos,  tiek Vilniaus krašto įvairiapuses problemas. Seimo rinkimams parengėme „Tautinių bendrijų politikos“ programą, kuria siekiama efektyvesnės ir labiau sistemingos valstybinės tautinių bendrijų politikos bei Vilniaus regiono vystymo politikos ir kartu galbūt glaudesnių santykių su Lenkija, pabrėžiant, kad Lietuvos ir Lenkijos santykiai yra ne tik istoriškai reikšmingi, bet šiuo laikotarpiu ir ypač svarbūs geopolitinio saugumo prasme. Šių reikalų strateginiam sprendimui reikia naujų sistemingų postūmių, tam reikia nuoseklių politinių diskusijų ir tarimosi dėl reikalingų sprendimų erdvės. Tam ir siekiame sukurti parlamentinę grupę, kuri parlamentiniu lygiu diskutuotų ir inicijuotų reikiamus  sprendimus“, – sako A. Kubilius.

Kreipimasis į Seimo Pirmininką pridedamas.

Kitos aktualijos

2020.07.02

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre
Skaityti daugiau
2020.07.01

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti