2016.11.29

„Seimo ir PLB komisijos kompetencijos privalo būti išplėstos“

Siūlyti pakeitimai įpareigoja Komisiją rengti Sugrįžtančios Lietuvos planą, kurio tikslas – palengvinti užsienyje gyvenančių tautiečių grįžimą į Lietuvą.

LR Seimas po svarstymų pritarė TS-LKD frakcijos narių Žygimanto Pavilionio ir Vytauto Juozapaičio bei Dovilės Šakalienės (LVŽSF) ir Antano Vinkaus (LSDPF) iniciuotam nuostatų pakeitimui dėl LR Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės (PLB) komisijos. Siūlyti pakeitimai įpareigoja Komisiją rengti Sugrįžtančios Lietuvos planą, kurio tikslas – palengvinti užsienyje gyvenančių tautiečių grįžimą į Lietuvą. Sugrįžtančios Lietuvos Planas yra viena iš sudėtinių TS-LKD „Naujojo Plano Lietuvai“ dalių.

Anot Ž. Pavilionio, norint efektyviai spręsti šiuo metu užsienyje gyvenantiems piliečiams kylančius iššūkius, Seimo ir PLB komisijos kompetencijos privalo būti išplėstos.

„Nors per pastaruosius keturis metus emigracijos mąstai ženkliai išaugo, tačiau buvo pastebimas ir augantis lietuvių susidomėjimas grįžti. Praėjusi Seimo dauguma nesiėmė jokių žingsnių tam, kad sumažintų emigracijos tempus ar bent paskatintų grįžti tuos, kurie domisi galimybėmis ir vėl įsikurti Lietuvoje. Migracijos politika buvo vykdoma chaotiškai dėl už ją atsakingų institucijų gausos – nebuvo formuluojami jokie konstruktyvūs įstatymų leidybos pasiūlymai“, – teigė Seimo narys.

Seimo plenarinio posėdžio metu „už“ nuostatų pakeitimus balsavo 79 parlamentarai.

LR Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Komisija buvo įkurta 2007 metais. Pagrindiniai Komisijos tikslai skatinti Lietuvoje ir užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, rūpintis abipuse pagalba ir parama, keistis mokslo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikti pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą.  Komisiją sudaro 10 PLB atstovų bei kiekvienos frakcijos Seime atstovai. Artimiausias Komisijos posėdis vyks kitų metų pradžioje.

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti