2017.03.03

„Seimo komitetų pritarimas paramos Ukrainai planams – reikšminga Lietuvos pagalba šios šalies žmonėms“

„Seimo komitetų pritarimas paramos Ukrainai planams – reikšminga Lietuvos pagalba šios šalies žmonėms“.

Šiandien Seimo Užsienio reikalų ir Europos reikalų komitetai pritarė dviem svarbiems dokumentams, skirtiems Lietuvos paramos Ukrainai iniciatyvoms.

Vienas iš dokumentų apibrėžia iniciatyvos „Naujas Europos planas Ukrainai“ nuostatas, kuriomis, išnaudojant Lietuvos narystę ES ir NATO organizacijose bei ryšius svarbiausiose Vakarų sostinėse, siekiama padėti Ukrainai ir tarptautinei Vakarų bendruomenei išlaikyti ilgalaikę motyvaciją įgyvendinti ir remti reformas Ukrainoje, kurios yra būtinos sparčiam ir negrįžtamam jos suartėjimui su Vakarų bendruomene.

Antrasis dokumentas „Lietuvos paramos Ukrainai planas 2017-2020“ apibrėžia Lietuvos dvišalės paramos Ukrainos reformoms iniciatyvas naujam 3 metų laikotarpiui.

Kaip teigia vienas iš šių dokumentų autorių Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius, šie paramos Ukrainai planai ypač svarbūs ir užtikrinantys tolimesnę šalies integraciją į Europą.

Parlamentaras pažymėjo, kad per praėjusius 3 metus pasaulyje įvyko didelių permainų: Rusija ir toliau demonstravo, kad neatsisako globalių tikslų agresyviu ir neprognozuojamu elgesiu daryti įtaką pasaulio raidai sau palankia linkme. Tuo tarpu ES ir Vakarai vis dar neatsigauna po 2009 metų pasaulinės finansų krizės, po Brexit ir pabėgėlių krizės ir todėl būtų nerealu tikėtis, kad per artimiausią dešimtmetį ES būtų pajėgi pasiūlyti Ukrainai aiškią narystės ES perspektyvą.

„Ši padėtis yra pavojinga Ukrainai, naudinga Rusijai ir kelia grėsmę Vakarams. Šiandieninio Kremliaus režimo tikslas yra akivaizdus: pasiekti, kad europietiška transformacija nesiplėstų ir nebūtų sėkminga Rytų partnerystės šalyse, ypač Ukrainoje, nes šių reformų sėkmė galėtų savo pavyzdžiu užkrėsti ir Rusijos visuomenę. Kol Vakarai paskendę savo problemose, Kremliui jau pavyko pasiekti, kad reformų sparta sulėtėtų Gruzijoje, o nusivylę Moldovos rinkėjai išsirinktų prorusišką prezidentą. Jeigu tai pavyktų pasiekti ir Ukrainoje, būtų didžiausia strateginė Kremliaus režimo pergalė. Tai grėstų naujais dideliais neramumais Ukrainoje ir vis didėjančiu revanšistiniu imperiniu Rusijos agresyvumu, siekiančiu sugriauti visą Vakarų saugumo architektūrą, – sakė A. Kubilius. – Ukraina per artimiausią dešimtmetį turi išlikti europietiškų reformų kelyje, nepaisant to, kad per šį laikotarpį ES greičiausiai bus nepajėgi jai pasiūlyti ES narystės perspektyvos. Tačiau kita vertus, tam, kad Ukraina taptų europietiška valstybe, per artimiausią dešimtmetį pačioje Ukrainoje turės būti įgyvendintos milžiniškos reformos. Mes negalime likti nuošalyje ir privalome padėti Ukrainai šį tikslą pasiekti“.

Viena iš esminių idėjų, apibrėžtų šiuose dokumentuose, tai siūlymas inicijuoti specialų tarptautinį „Maršalo planą“ Ukrainai, kuris padėtų šiai šaliai pasiekti žymiai spartesnio ekonomikos augimo.

A. Kubilius teigia: „Ukrainos ekonomikai šiuo metu reikia iki 5 mlrd. eurų metinių investicijų, kad jos augimas pasiektų 6-8 proc. per metus. Kol ES nėra pasirengusi pasiūlyti Ukrainai narystės perspektyvos, tik tokia finansinė parama, griežtai susieta su reformų Ukrainoje darbotvarke, gali išsaugoti stiprią motyvaciją ir paramą reformoms pačioje Ukrainoje, tuo pačiu neleidžiant Putinui pasiekti savo pagrindinio tikslo – sustabdyti reformų sėkmę Ukrainoje“.

A. Kubilius taip pat pabrėžė, kad Seimo nariai stengsis tiek Lietuvoje, tiek Kijeve, tiek Vakaruose, kad šie Seimo komitetų patvirtinti planai būtų efektyvūs ir realiai padėtų Ukrainai.

Atsisiųsti dokumentus galite čia:

Seimo Europos reikalų komiteto ir Užsienio reikalų komiteto patvirtintas planas Ukrainai 2017-2020 m. 

Politikų iniciatyva ,,Naujas planas Ukrainai”

Kitos aktualijos

2020.07.02

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre

TS-LKD kviečia visuomenę išreikšti nuomonę dėl paplūdimio Vilniaus centre
Skaityti daugiau
2020.07.01

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?

Ką pasirinksime: vieną klestintį miestą-valstybę ar įvairovėje klestinčią visą šalį?
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti