2020.06.11

Seimo narė A. Bilotaitė VTEK prašo atlikti tyrimą dėl J. Narkevičiaus sprendimo skirti lėšų Trakų rajono savivaldybės žvyrkeliams asfaltuoti

Seimo narė A. Bilotaitė VTEK prašo atlikti tyrimą dėl J. Narkevičiaus sprendimo skirti lėšų Trakų rajono savivaldybės žvyrkeliams asfaltuoti

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl viešai paskelbtos informacijos, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius savo įsakymu skyrė daugiau kaip 2,8 mln. eurų Trakų rajono savivaldybės žvyrkeliams asfaltuoti. 

A.Bilotaitė prašo VTEK atlikti tyrimą ir nustatyti, ar šiuo savo sprendimu ministras nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto. 

Parlamentarė įsitikinusi, kad J. Narkevičius turėjo nusišalinti  nuo sprendimų priėmimo skiriant lėšas Trakų rajono savivaldybės žvyrkeliams asfaltuoti, nes šioje savivaldybėje gyvena jis pats ir jo šeima. Be to, Trakų rajono savivaldybėje susisiekimo ministras buvo išrinktas į Seimą.

„Ministras priėmė įsakymą dėl lėšų žvyrkeliams savivaldybėse asfaltuoti skyrimo, iš kurio matyti, kad didžiausia suma – 2,8 mln. eurų atitenka Trakų rajono savivaldybei. Kuo pagrįstas išskirtinis dosnumas savo kraštui? J. Narkevičiaus galimai teiktą pagalbą kai kurioms statybos įmonėms dirbant Vilniaus miesto savivaldybėje dabar tiria teisėsaugos institucijos. Panašu, kad šiuo sprendimu ministras tęsia praktiką valstybės pinigus žarstyti kaip savus nepaisydamas įstatymų“, – sako A. Bilotaitė.

Rašte VTEK Seimo narė atkreipia dėmesį į tai, kad valstybės politikams yra taikomi aukštesni veiklos ir atsakomybės standartai ir visuomenė turi pagristų lūkesčių, kad valstybės politikai veikia laikydamiesi moralės ir tarnybinės etikos principų. 

„Ministro veiksmai neturėtų kelti jokių abejonių dėl galimų asmeninio suinteresuotumo prielaidų priimant vienokio ar kitokio pobūdžio sprendimus. Ministro statusas įpareigoja jį tarnybinėje veikloje laikytis įstatymais numatytų reikalavimų, kurių tikslas užtikrinti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 5 straipsnyje įtvirtinto principo „valdžios įstaigos tarnauja žmonėms“ įgyvendinimą“, – teigiama kreipimesi. 

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti