D. Asanavičiūtė
2021.03.17

Seimo narė D. Asanavičiūtė kviečia stebėti Lituanistinio neformalaus švietimo užsienyje analizės pristatymą

Seimo narė D. Asanavičiūtė kviečia stebėti Lituanistinio neformalaus švietimo užsienyje analizės pristatymą

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė rengia Lituanistinio neformalaus švietimo užsienyje analizės pristatymą, kuris vyks kovo 19 d. Renginys skirtas lietuviškosios tapatybės ir lietuvių kalbos išsaugojimo bei neformalaus lituanistinio ugdymo diasporoje klausimams aptarti.

Nors lituanistiniam švietimui užsienyje skiriama nemažai dėmesio, statistiniai duomenys rodo, kad tik 5–7 proc. lietuvių vaikų išeivijoje sistemingai mokosi lietuvių kalbos. Formaliojo ir neformaliojo švietimo lituanistines mokyklas šiuo metu lanko apie 10 tūkst. vaikų, tačiau preliminariais duomenimis šiuo metu lietuvių diasporoje gyvena apie 150 tūkst. vaikų ir jaunuolių.

„Ši situacija skatina susimąstyti tiek apie Lietuvos diasporos politikos prioritetus, tiek apie lituanistinio ugdymo užsienyje stiprinimo svarbą. Lietuvių kalba yra viena seniausių pasaulyje, artimiausia kalba senajam sanskritui. Mes turime puoselėti šią didelę vertybę, kurią turime kaip tauta. Todėl maloniai kviečiu stebėti šį renginį, kurio metu patys analizę rengia ekspertai – neformalių lituanistinių mokyklų mokytojai, vadovai iš įvairių pasaulio kraštų – pristatys ne tik neformalaus lituanistinio švietimo užsienyje problemas, bet ir kaip jas galime spręsti”, – teigė Seimo narė, buvusi Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė.

Renginio metu bus pristatyta užsienyje gyvenančių ir dirbančių lituanistinio neformalaus švietimo srityje lietuvių parengta lituanistinio neformalaus švietimo analizė – statistika, iššūkiai ir galimybės, o taip pat aptarti grįžtančių vaikų integracijos procesai.

Analizės rezultatus pristatys užsienyje gyvenantys ir analizę rengia lietuviai, savo srities, neformalaus lituanistinio švietimo, ekspertai. Renginyje taip pat dalyvaus Prezidento patarėjas švietimo klausimais Paulius Baltokas, švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius, užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, užsienio lietuvių departamento direktorė Lina Žukauskaitė, Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Dalia Henke, visuomenės veikėjas Andrius Tapinas, švietimo reikalų komiteto pirmininkas prof. Artūras Žukauskas, Seimo narys Dr. Stasys Tumėnas, programos South Tyrone Empowerment Programme įkūrėja Bernadette McAliskey.

Renginys vyks kovo 19 d. 14 val. Transliaciją bus Lietuvos Respublikos Seimo internetiniame puslapyje, LRT internetiniame portale arba “Atviras Seimas” Youtube paskyroje. Stebintiems renginį Youtube platformoje bus galimybė užduoti klausimus komentaruose. Taip pat kviečiame stebėti penktadienį 13:30 val. Vyksiančią Spaudos konferenciją, kurios metu bus pristatytas renginys.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti