2018.11.14

Seimo nariai ragina Lietuvoje išrinktus europarlamentarus inicijuoti diskusiją dėl sankcijų Rusijai išplėtimo

Seimo nariai ragina Lietuvoje išrinktus europarlamentarus inicijuoti diskusiją dėl sankcijų Rusijai išplėtimo

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvos Respublikoje išrinktus Europos Parlamento narius prašydami inicijuoti diskusiją dėl sankcijų Rusijos tarpininkams išplėtimo.

LRT Tyrimų skyriaus 2018 m. lapkričio 8 d. publikacijoje skelbiama, jog Lietuvos įmonė UAB „Agrokoncernas“ importuoja trąšas iš Rusijos bendrovės OAO „Minudobreniya“ – Rusijos Voronežo srityje, Rosošo mieste, esančios azotinių trąšų gamyklos, kurios daugiau nei 80 proc. akcijų priklauso Rusijos oligarchui Arkadijui Rotenbergui. Pažymėtina, kad A. Rotenbergui dėl dalyvavimo Krymo aneksijos procesuose ir artimų ryšių su Kremliaus lyderiu Vladimiru Putinu nuo 2014 m. taikomos tarptautinės sankcijos. Tačiau, kaip nurodoma LRT publikacijoje, minėtos sankcijos apeinamos trąšas iš A. Rotenbergui priklausančios bendrovės parduodant per tarpininkus Dubajuje.

A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas savo laiške europarlamentarams pažymi, kad Seimas jau yra išsakęs savo palaikymą platesniam nacionalinių sankcijų paketui, kuris taip pat numatytų draudimą su Lietuvoje veikiančiais juridiniais asmenimis vykdyti ekonominę veiklą ir iš to gauti pajamas – taip siekiant sukurti efektyvesnį sankcijų taikymo mechanizmą, kuris būtų instrumentas, prisidedantis prie nacionalinio saugumo ir užsienio politikos efektyvumo.

„Esame įsitikinę, kad itin svarbu ir kitoms ES valstybėms pasekti tokiu keliu, o ne apsiriboti tik užsieniečių padariusių ar prisidėjusių prie nusikalstamos veiklos neįsileidimu ar tarptautinėmis sankcijomis konkrečioms įmonėms, nuošalyje paliekant įmones, kurios teikia tarpininkavimo paslaugas ir leidžia apeiti ES įvestas tarptautines sankcijas. ES taikomų sankcijų režimas bus efektyvus tik tada, kai valstybės narės tinkamai užtikrins jų įgyvendinimą ir visos ES mastu bus įvesta griežtesnė tvarka leidžianti išvengti situacijų, kuomet sankcijų sąraše esantys fiziniai ir juridiniai asmenys su tarpininkų pagalba jas apeina ir toliau vykdo veiklą bei iš jos pelnosi“, – teigė A. Ažubalis.

Seimo nario L. Kasčiūno manymu, sankcijos yra veiksmingiausios, kai jos yra taikomos kolektyviai, todėl šiuo klausimu itin svarbi yra vieninga ir griežta ES institucijų pozicija.

„Atsižvelgdami į visą tai, prašome mūsų Europos Parlamento narių kreiptis į EP grupių pirmininkus, atitinkamus Europos Parlamento komitetus bei į Europos Komisijos viceprezidentę Federicą Mogherinį, raginant pakeisti ir išplėsti šiuo metu galiojančią sankcijų taikymo tvarką taip, kad sankcijos apimtų ir tarpininkų įmones ar kitus juridinius asmenis, per kuriuos apeinamos ES pritaikytos sankcijos. Aktyvus EP įsitraukimas galėtų būti veiksmingas ir šiuo metu itin reikalingas“, – komentavo L. Kasčiūnas.

Kitos aktualijos

2020.05.28

Siūloma Vilniaus miestui nupirkti Lietuvos edukologijos universiteto stadioną ir jį rekonstruoti

Siūloma Vilniaus miestui nupirkti Lietuvos edukologijos universiteto stadioną ir jį rekonstruoti
Skaityti daugiau
2020.05.28

Konservatoriai prašo Viešųjų pirkimų tarnybos griežtai vertinti bandymus dangstytis pandemija

Konservatoriai prašo Viešųjų pirkimų tarnybos griežtai vertinti bandymus dangstytis pandemija
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti