2018.08.06

Seimo nariai teikia argumentus dėl apribojimų dyzeliniams automobiliams ir papildomų mokesčių įvedimo atsisakymo

Seimo nariai teikia argumentus dėl apribojimų dyzeliniams automobiliams ir papildomų mokesčių įvedimo atsisakymo

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas ir Paulius Saudargas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir aplinkos apsaugos ministrą Kęstutį Navicką dėl liepos pabaigoje Aplinkos apsaugos ministerijos įregistruoto Nacionalinio oro taršos mažinimo plano projekto. Parlamentarų teigimu, tokio plano įregistravimas rodo politinės atsakomybės stoką, nes radikalūs plane numatyti apribojimai ir mokesčių didinimas sukėlė chaosą visuomenėje, o ypač transporto sektoriuje.

„Susipažinę su planu konstatuojame, kad įregistruotas dokumentas buvo neišdiskutuotas su visuomene ir šalies transporto sektorių atstovaujančiomis grupėmis. Dauguma plane numatytų oro taršos mažinimo priemonių itin neigiamai paveiktų mažiausias pajamas gaunančias ir socialiai pažeidžiamiausias visuomenės grupes. Besąlygiškas siekis įvedant naujas oro taršos mažinimo priemones pasivyti ir aplenkti tokias valstybes, kaip Vokietija ar Norvegija, gali privesti prie katastrofiškų padarinių – padidėjusios socialinės ir galimybių nelygybės”, – teigė A. Ažubalis.

Parlamentaro L. Kasčiūno teigimu, apribojimai ir papildomi mokesčiai palies ne tik pavienius gyventojus, bet ir visą Lietuvoje išplėtotą transporto sektorių.

„Automobilį ir net po kelis Lietuvoje turi kone kiekviena šeima, o automobilis ne prabangos, bet ir būtinybės dalykas, todėl plane numatytų mokesčių didinimo ir ribojančiųjų oro taršos mažinimo priemonių įgyvendinimas apribotų didelės dalies gyventojų galimybes įsigyti automobilį, sumažintų gyventojų mobilumą. Plane numatyti apribojimai ir mokesčių didinimas neigiamai paveiks ir visą Lietuvoje išplėtotą transporto rinką bei galiausiai prisidės prie kainų augimo. Todėl esame įsitikinę, kad mokesčių už automobilius didinimo ir kitų ribojančių priemonių turi būti atsisakyta”, – kreipimosi turinį komentavo L. Kasčiūnas.

„Savo rašte ne tik raginame neskubėti su tam tikrų priemonių įvedimu, bet ir siūlome alternatyvas. Pavyzdžiui, manome, jog tiek naujų, tiek naudotų elektromobilių įsigijimas turėtų būti skatinamas tiesioginėmis kompensacijomis, nes tai ne tik padėtų siekti Lietuvos įsipareigojimų ES dėl klimato kaitos kontrolės, bet ir augintų visos visuomenės sąmoningumą renkantis transporto priemonę, varomą visiškai netaršia kuro rūšimi. Tokia skatinamoji priemonė padėtų pagrindus ne tik naujų elektromobilių rinkos plėtrai mūsų šalyje, bet kurtų ir konkurencingą naudotų elektromobilių rinką, kuri būtų prieinama didesnei Lietuvos gyventojų daliai”, – teigė P. Saudargas.

Seimo nariai savo rašte ragina Vyriausybę atsisakyti skubotų, per artimiausius 2 metus planuojamų įgyvendinti priemonių ir mokesčių įvedimo, o į strategijos parengimą įtraukti kuo platesnę transporto sektoriaus atstovų bei kitų suinteresuotų grupių dalį.

 

Kitos aktualijos

2020.06.05

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“

G. Landsbergis: „Valstiečiai kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame patys gali tapti įtariamaisiais“
Skaityti daugiau
2020.06.05

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE

ŽLUGO PLANAI PANAIKINTI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONIŲ DISKRIMINACIJĄ ĮSTAIGOSE
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti