2016.04.15

Seimo nario V. Juozapaičio iniciatyva minėtas kultūros dienos 10-metis.

Šiandien Seime, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nario prof. Vytauto Juozapaičio iniciatyva, Seimo rūmuose minimas Kultūros dienos 10-metis.

Šiandien Seime, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nario prof. Vytauto Juozapaičio iniciatyva, Seimo rūmuose minimas Kultūros dienos 10-metis. Ta proga Jungiamojoje galerijoje pristatoma Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos bendruomenės paroda „Gražu, gražiau, gražiausia“, taip pat organizuojama tarptautinė konferencija „Ar kultūra tampa prioritetu valstybės gyvenime“. Renginyje aptarti kultūros srities svarbiausi klausimai, diskutuojama, ar iš tikrųjų kultūra tampa prioritetu valstybės gyvenime.

Parodos pavadinimas „Gražu, gražiau, gražiausia“ nėra atsitiktinis. Taip pavadintas Vinco Kudirkos eilėraštis, sukurtas 1888 m. „Lietuvos“ draugijos įkūrimo proga. Vienybės, meilės ir pareigos Tėvynei idėjos, išsakytos eilėraštyje „Gražu, gražiau ir gražiausia“, paskatino ir sutelkė mokyklos bendruomenę prasmingam darbui – Vinco Kudirkos idėjų įprasminimui piešiniuose.

„Šis renginys skirtas Pasaulinei taikos vėliavos dienai ir pasaulinei kultūros dienai pažymėti. Už šią konferenciją  nuoširdžiai dėkoju Seimo ir Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto vadovybėms. Džiaugiuosi, jog šiandien stovime prie kultūros vairo ir susirinkome aptarti pagrindinių kultūros iššūkių kylančių šiandieninėje valstybėje. Tikiuosi aktyvios, konstruktyvios ir labai naudingos diskusijos”, – konferenciją pradėjo V. Juozapaitis.

Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė teigė, jog kultūra turi būti kiekvienos valstybės prioritetu, nes tik kultūros pagalba galima sukurti sąmoningą visuomenę, išugdyti ateities lyderius kupinus idėjų ir galų gale pasiekti taiką, kurios šiandien taip trūksta.

„Minėdami šią sukaktį, turbūt kiekvienas, paklausiame: ar kultūra tikrai taps valstybės prioritetu? Galime paklausti ir kitaip: kodėl kultūra apskritai turėtų tapti valstybės prioritetu? Kaip atsakymą, šioje spalvingoje konferencijos programoje, matau raktinius žodžius: taika per kultūrą. Šiandien, kai susiduriame su naujomis grėsmėmis visos Europos saugumui, daug kalbame apie karinių pajėgų stiprinimą – tai būtinybė. Tačiau vien tik to nepakanka. Ginklais gali užtikrinti saugumą, gali pasiekti pergalę mūšyje, tačiau taiką gali pasiekti tik idėjomis, tik kultūra. Taika neatsiejama nuo teisingumo, taika neatsiejama nuo pamatinių žmogiškųjų vertybių kasdienio puoselėjimo. Būtent vertybių puoselėjimas yra kultūros prioritetas. Svarbiausias kultūros uždavinys – ugdyti žmogų, kuris būtų laisvas, orus, gerbtų kitų teises ir laisves, kuris būtų atviras kitoms kultūroms ir jų pažinimui ,būtų išsilavinęs ir išsilavinimo šviesa dalintųsi su kitais”, – teigė I. Degutienė.

Kultūros dienos dešimtmečio minėjimo renginiai organizuojami kartu su Kultūros ministerija, Krašto apsaugos ministerija, nevyriausybinėmis organizacijomis.

 

/12 1

Kitos aktualijos

2020.07.11

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą

TS-LKD patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą
Skaityti daugiau
2020.07.09

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms

Parlamentaras A. Kupčinskas ragina Vyriausybę nevilkinti sprendimų dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pritaikymo visuomenės reikmėms
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti