2020.01.28

Seimo narys V. Juozapaitis siūlo sukonkretinti reikalavimus asociacijų veiklai ir vadovams

Seimo narys V. Juozapaitis siūlo sukonkretinti reikalavimus asociacijų veiklai ir vadovams

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Vytautas Juozapaitis užregistravo Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymo 9 straipsnio pakeitimo ir Lietuvos Respublikos meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymo 10 straipsnio pakeitimo įstatymo projektus, kuriais siūloma sukonkretinti reikalavimus asociacijų veiklai ir kūrybinių programų finansavimui iš valstybės biudžeto gauti.

Parlamentaras V. Juozapaitis teikia įstatymų pataisas siekiant užtikrinti iš valstybės biudžeto skiriamų lėšų asociacijų veiklai ir kūrybinėms programoms finansuoti panaudojimo pagal paskirtį skaidrumą bei užkardyti galimus asociacijų vadovų piktnaudžiavimo valdžia atvejus, sumažinant jų veikla sukeltų viešųjų ir privačių interesų konfliktų riziką.

„Asociacijos vadovas, organizuojantis asociacijos veiklą bei užtikrinantis asociacijos tikslų ir uždavinių įgyvendinimą, pagal savo kompetenciją atstovaujantis asociacijos narių interesams valstybės institucijose, kitose įstaigose ir organizacijose ir kuris gauna asociacijų veiklai ir kūrybinėms programoms finansuoti lėšas iš valstybės biudžeto privalo būti nepriekaištingos reputacijos. Nežinau nei vieno argumento, kodėl tokio reikalavimo nereikėtų įrašyti į įstatymus ir kitus teisės aktus, reglamentuojančius viešųjų finansų panaudojimą. Manau, tai būtų ne tik prevencinė priemonė užkardant galimą piktnaudžiavimą valstybės biudžeto lėšas nukreipiant privačių interesų naudai, bet ir papildomas argumentas asociacijų nariams renkantis organizacijos vadovą“, – pažymėjo prof. V. Juozapaitis.

Prof. V. Juozapaitis siūlo meno kūrėjų organizacijos veiklai ir kūrybinėms programoms finansuoti valstybės biudžeto lėšas skirti, jei organizacijos veikla atitinka visus Strateginio meno kūrėjų organizacijų finansavimui keliamus reikalavimus ir organizacijai vadovauja nepriekaištingos reputacijos vadovas.

Nepriekaištingos reputacijos vadovu nelaikomas asmuo, kuris yra pripažintas kaltu padaręs tyčinį nusikaltimą ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, pripažintas kaltu dėl baudžiamojo nusižengimo valstybės institucijai, asociacijai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio baudžiamojo nusižengimo padarymo ir nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos dar nepraėjo 3 metai, jei padarė turtinę žalą valstybei, buvo ar yra uždraustos organizacijos narys, yra sulaužęs priesaiką, padaręs darbo drausmės nusižengimų, piktnaudžiauja alkoholiu ar kitomis narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis, yra pripažintas šiurkščiai pažeidęs viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą ar organizacijos veiklos taisykles.

Kitos aktualijos

2020.02.21

Dėl nesibaigiančių medžioklių skandalų – šaukiamas neeilinis Aplinkos komiteto posėdis

Dėl nesibaigiančių medžioklių skandalų – šaukiamas neeilinis Aplinkos komiteto posėdis
Skaityti daugiau
2020.02.21

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai

Ragindami nepalaikyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta JAV-Kubos disidentai
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti