2018.11.07

Seimo nutarimui dėl komisijos, tyrusios nacionalinio transliuotojo veiklą, prašoma nepriklausomo ekspertinio vertinimo

Seimo nutarimui dėl komisijos, tyrusios nacionalinio transliuotojo veiklą, prašoma nepriklausomo ekspertinio vertinimo

Seimo nariai iš įvairių frakcijų kreipėsi į Seimo valdybą, prašydami nepriklausomo ekspertinio įvertinimo Seimo nutarimui, kuriuo būtų patvirtintos Seimo laikinosios tyrimo komisijos išvados dėl Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) veiklos.

Vakar šio nutarimo priimti nepavyko, nes jo projektas grąžintas tobulinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio vadovaujamam Seimo Kultūros komitetui.

Pasak vienos iš šio prašymo iniciatorių Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Monikos Navickienės, klausimas dėl nacionalinio transliuotojo ateities negali būti politizuojamas, nors tokių požymių valstiečių ir žaliųjų frakcijos vadovaujame Seime galima įžvelgti.

„Valdančiųjų pastangos Ministro Pirmininko teikimu įkurti naują LRT valdymo organą – valdybą ir dar daugiau – prievaizdą (ombudsmeną) signalizuoja apie bandymus perimti nacionalinio transliuotojo ne tik finansų, bet ir turinio kontrolę. To demokratinėje valstybėje negalime leisti. Žiniasklaidos laisvė ir minties sklaida negali būti kontroliuojama. Matome požymių, kad būtent to siekia valdantieji, desperatiškai bandydami užgniaužti juos kritikuojančią žiniasklaidą. Todėl ir prašome, kad prieš grąžinant į Seimo darbotvarkę valdančiųjų frakcijos seniūno vadovaujamo Kultūros komiteto „patobulintą“ Seimo nutarimo projektą, jis būtų įvertintas nepriklausomų, politiškai neangažuotų ekspertų“, – pažymėjo M. Navickienė.

 

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti