2017.03.17

Seimo opoziciją nustebino valdančiųjų siekis nurodinėti žurnalistams

TS-LKD frakcijos nariai V.Juozapaitis, L.Kasčiūnas ir A. Ažubalis kritikuoja Seimo valdančiosios koalicijos atstovų teikiamą Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo projektą, kuriame siekiama įpareigoti leidėjus ir žurnalistus, kad visuomenės informavimo priemonės turinyje turi būti ne mažiau kaip 50 procentų teigiamos (pozityvios) informacijos ir ji būtų pateikiama informacinės programos pradžioje ar pirmuosiuose leidinio puslapiuose.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai  Vytautas Juozapaitis, Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kritikuoja Seimo valdančiosios koalicijos atstovų Seimo narių valstiečių Dovilės Šakalienės, Zenono Streikaus ir Roberto Šarknicko teikiamą Visuomenės informavimo įstatymo tam tikrų straipsnių pakeitimo projektą, kuriame siekiama įpareigoti leidėjus ir žurnalistus, kad visuomenės informavimo priemonės turinyje turi būti ne mažiau kaip 50 procentų teigiamos (pozityvios) informacijos ir ji būtų pateikiama informacinės programos pradžioje ar pirmuosiuose leidinio puslapiuose.

Pasak L. Kasčiūno, toks reikalavimas, kurį valdantieji siekia įteisinti įstatymu, pirmiausia panašus į cenzūros įvedimą žiniasklaidai, antra, bandymas įstatymu reglamentuoti žiniasklaidos turinį skaičiuojant teigiamos ir neigiamos informacijos balansą, mažų mažiausiai juokingas.

„Valdančiųjų atstovai mus visus siekia sugrąžinti į sovietinės cenzūros laikus, kai leidėjai ir žurnalistai buvo verčiami tik tam tikru kampu atspindėti visuomenės įvykius. Demokratinei valstybei tokia praktika nepriimtina, nes žiniasklaidos misija yra atspindėti visuomenės gyvenimą, o ne kurti geras ar blogas istorijas“, – pažymėjo L. Kasčiūnas.

A. Ažubalio nuomone, grupės Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narių Lietuvos žiniasklaidą nori įsprausti į Rusijos ar Baltarusijos žiniasklaidos veikimo rėmus, kas mūsų demokratinėje visuomenėje visiškai nepriimtina.

Pasak V. Juozapaičio, sunkiai suvokiamas ir netgi juokingas pasiūlymas, kad žurnalistai, tarsi buhalteriai, turėtų skaičiuoti informacijos balansą laikraščių pirmuosiuose puslapiuose ar laidose. Be to, nuosekliai tęsiant valdančiųjų saviironiją, kitu įstatymu reikėtų apibrėžti, kas sudaro tokios teigiamos ar neigiamos informacijos turinį.

Kitos aktualijos

2020.01.29

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą
Skaityti daugiau
2020.01.29

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti