2019.04.11

Seimo Pirmininkas raginamas nedelsiant imtis veiksmų dėl Seimo nario Stasio Jakeliūno elgesio ir pareiškimų

Seimo Pirmininkas raginamas nedelsiant imtis veiksmų dėl Seimo nario Stasio Jakeliūno elgesio ir pareiškimų

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKDS) frakcijos nariai Mykolas Majauskas ir Andrius Kubilius kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, prašydami nedelsiant atlikti tarnybinį patikrinimą ir nustatyti bei viešai paskelbti, kokie santykiai siejo ir, gal būt, šiandien sieja Seimo narį Stasį Jakeliūną su asmenimis, susijusiais su „Snoro“ banku.

„Prašome atsakyti, ar tarp tų asmenų yra Lietuvos teisėsaugos persekiojami buvę „Snoro“ akcininkai V. Antonov ir R. Baranauskas bei buvęs „Snoro“ banko valdybos pirmininko pavaduotojas, kuravęs pinigų plovimo ir saugos sritį Romasis Vaitiekūnas, šiuo metu su Valstiečių-žaliųjų partijos kandidatų sąrašu išrinktas į Vilniaus miesto savivaldybės Tarybą“, – Seimo Pirmininko klausia parlamentarai.

Pasak Seimo nario M. Majausko, turi būti išsklaidytos visos abejonės dėl S. Jakeliūno ryšių su bankrutavusiu „Snoro“ banku ir jo buvusiais akcininkais.

Šiomis dienomis viešai yra paskelbtas Lietuvos Banko Valdybos Pirmininko V. Vasiliausko liudijimas, kad Seimo narys S. Jakeliūnas, 2013 metų rudenį dar dirbdamas Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus patarėju, prašėsi priimamas į darbą Lietuvos Banke ir kartu šantažavo V. Vasiliauską tuo, kad jeigu nebus priimtas į darbą, jis „turi pasiūlymą iš su „Snoru“ susijusių asmenų parašyti knygą“.

„Labai svarbu, jog kuo greičiau būtų objektyviai ištirta informacija apie Biudžeto ir finansų komiteto galimą šantažą Lietuvos banko pirmininkui“, – pabrėžia M. Majauskas.

„Paskelbta informacija apie Stasio Jakeliūno ryšius su asmenimis, susijusiais su „Snoro“ banku, reikalauja ypatingo dėmesio, nes tokių ryšių egzistavimas gali grėsti viso Seimo bei Seimo Biudžeto ir finansų komiteto reputacijai bei gali kelti grėsmę svarbiems Lietuvos valstybės finansiniams ir teisiniams interesams bylose, susijusiose su „Snoro“ banko bankrotu“, – pažymi Biudžeto ir finansų komiteto narys Andrius Kubilius.

Parlamentarai Seimo Pirmininką ragina nedelsiant imtis priemonių, kuriomis būtų apsaugota Seimo reputacija ir būtų išvengta grėsmių valstybės interesams.

Kitos aktualijos

2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti