2018.03.02

Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė Moldovoje skaitys pranešimą apie energetinį saugumą

Konferencijoje aptariami regiono saugumo iššūkiai, klausimai, kaip užtikrinti stabilų ekonomikos augimą ir teisinės valstybės principų įgyvendinimą plėtojant esamą Rytų partnerystės formatą bei diskutuojama energetinio saugumo klausimais.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pirmoji pavaduotoja Irena Degutienė šiomis dienomis dalyvauja Moldovoje, Kišiniove vykstančioje tarpparlamentinėje konferencijoje „Gruzija, Moldova ir Ukraina: Rytų partnerystė ir šiandienos saugumo iššūkiai“.

Konferencijoje aptariami regiono saugumo iššūkiai, klausimai, kaip užtikrinti stabilų ekonomikos augimą ir teisinės valstybės principų įgyvendinimą plėtojant esamą Rytų partnerystės formatą bei diskutuojama energetinio saugumo klausimais.

Seimo Pirmininko pavaduotoja I. Degutienė skaitys pranešimą III Energetinio saugumo sesijoje.

„Energetinio saugumo politika pastaruoju metu Lietuvai buvo viena iš prioritetinių sričių. Baltijos valstybės, būdamos ES ir NATO narės, energetikos srityje buvo likusios salomis, atskirtomis nuo ES ir priklausančiomis nuo Rusijos. Europoje reikia daugiau jungčių, kurios sudarytų konkurenciją vienos valstybės dominavimui gamtinių dujų rinkoje per savo valdomą infrastruktūrą. Daugiau jungčių reiškia ir daugiau galimybių importuoti suskystintas gamtines dujas bei mažiau galimybių dominuoti Rusijos dujoms. Lietuva visada rėmė idėją, kad energetinio saugumo iššūkiai turi būti sprendžiami kolektyviai – ES ir platesniu mastu. Viena iš tokių platformų – Energijos Bendrija (EB), todėl raginame šalis EB nares pasinaudoti narystės teikiamomis galimybėmis vystant stabilią ir patikimą energijos rinką. ES turėtų padėti šioms šalims siekiant energijos šaltinių diversifikavimo. Labai svarbu kad šios šalys, vystydamos infrastruktūrą, prisideda prie bendros paneuropinės energijos rinkos kūrimo. Lietuva yra pasirengusi teikti ekspertinę pagalbą, dalintis patirtimi įgyvendinant energetikos sektoriaus reformas pagal ES modelį. Skaidrumas ir konkurencija energetikos sektoriuje yra labai svarbūs siekiant patikimo energijos tiekimo žemomis kainomis“, – pabrėžė I. Degutienė.

 

Išsamiau su konferencijos programa ir pranešėjais galite susipažinti čia.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti