2018.10.11

Seimo TS-LKD frakcijos narės susitiko su rašytoja R. Šepetys

Seimo TS-LKD frakcijos narės susitiko su rašytoja R. Šepetys

Trečiadienį Seime su Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovėmis – Rasa Juknevičiene, Ingrida Šimonyte, Radvile Morkūnaite-Mikulėniene ir Monika Navickiene – susitiko lietuvių kilmės JAV rašytoja, romano „Tarp pilkų debesų“ autorė Rūta Šepetys  bei kartu atvykę svečiai iš JAV.

Parlamentarė R. Juknevičienė jiems aprodė istorinę Seimo Kovo 11-osios salę, papasakojo apie Seimo istoriją ir veiklą, Laisvės kovas ir kruvinuosius Sausio įvykius.

Susitikime aptartas šią savaitę Lietuvoje pradėtas rodyti filmas „Tarp pilkų debesų“, sukurtas pagal R. Šepetys knygą. 

Seimo narės I. Šimonytės teigimu, to meto įvykiai beveik kiekvieną Lietuvos šeimą

palietė per tremtis arba galbūt palietė kaip kolaborantus. „Ir ta kolaboravimo tragedija, kai tu žinai, kad stovi blogio pusėje, knygoje ir filme puikiai atsispindi“, – sakė I. Šimonytė. 

Pasak R. Šepetys, jauniems žmonėms ypač svarbu daugiau sužinoti apie komunizmo nusikaltimus, susipažinti su Lietuva bei jos istorija, todėl keletą metų iš eilės čia atvyksta moksleiviai iš Montgomerio Belo akademijos  (Montgomery Bell Academy)

Kai kuriems moksleiviams, aplankiusiems Lietuvą, tai yra gyvenimą keičianti patirtis“, – sakė ji.

Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė, jog rašytojos gvildenamos temos pakeltos į politinį lygmenį. Ji kaip pavyzdį paminėjo rugsėjį Europos Sąjungos misijos JAV išsakytą paramą Lietuvos raginimui, kad amerikiečių prekybos tinklas „Walmart“ pašalintų iš prekybos marškinėlius su sovietų simboliais, nes jie žeidžia sovietų teroro aukas. Parlamentarė pasidžiaugė, kad R. Šepetys iniciatyvos buvo išgirstos ir pasaulis kur kas daugiau sužino, kas iš tikrųjų vyko Sovietų sąjungoje, todėl labiau supranta mūsų nuogąstavimus ir aktualijas. 

R. Juknevičienė dėkodama už istorinės atminties puoselėjimą įteikė rašytojai R. Šepetys Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga pagamintą ženkliuką.

/3 1

Kitos aktualijos

2020.01.29

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą

TS-LKD narys Vilius Semeška ketina kandidatuoti į Seimą
Skaityti daugiau
2020.01.29

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“

„Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti