2018.11.07

Seimo valdantieji bando „išsukti“ S. Skvernelį

Seimo nariai iš opozicinių frakcijų spalio pabaigoje parengė paklausimą ir kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, prašydami iškviesti Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį.

Seimo nariai iš opozicinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Liberalų sąjūdžio, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės spalio pabaigoje parengė paklausimą ir kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, prašydami iškviesti Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, kad šis iš Seimo tribūnos atsakytų į klausimus dėl Vyriausybės pasitarimo įrašo, kuriame buvo aptariama situacija atsisakius neatlygintinai teikti žiniasklaidai informaciją iš valstybės įmonės „Registrų centras“, sunaikinimo. Tokios iniciatyvos imtasi dėlto, kad opozicijos Seimo narių netenkino ministro pirmininko atsakymai į anksčiau pateiktus klausimus (tiksliau – tų atsakymų negauta) dėl įrašo sunaikinimo. Seimo Statutas numato, kad tokiu atveju gali būti teikiamas paklausimas, bet būtina sąlyga, kad tą klausimų teikimą paklausimu pripažintų Seimo seniūnų sueiga.

Deja, vakar vykusiame Seimo frakcijų seniūnų pasitarime valdančiųjų balsais paklausimo teikimas atmestas.

„Toks paklausimo iniciatyvos politinis atmetimas vertintinas kaip valdančiųjų bandymas visais įmanomais būdais „išsukti“ S. Skvernelį nuo jam nepatogių klausimų. Visuomenę domina ne tik minėto įrašo turinys, kuris, turbūt nedarytų garbės Ministrui Pirmininkui, bet ir jo sunaikinimo aplinkybės. Taip ir lieka neatsakyta, galbūt pats Vyriausybės vadovas arba jo artimos politinės aplinkos atstovai nurodė minėtą įrašą sunaikinti ir kodėl nebandoma pasitelkiant šiuolaikines technologijas jo atkurti? Seimo  frakcijos ir visuomenė privalo žinoti tiesą, ir nepaisant valdančiųjų blokuojančių veiksmų ši tiesa anksčiau ar vėliau bus atskleista“, – pažymėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma, pridurdamas, kad artimiausiu metu laukiama Vyriausybės kanclerio apklausos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete.

Kitos aktualijos

2020.10.20

G. Landsbergis dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje kreipėsi į Vyriausybę

G. Landsbergis dėl savavališkai griaunamo namo Perkūno alėjoje kreipėsi į Vyriausybę
Skaityti daugiau
2020.10.17

G. Landsbergis ir J. Šiugždinienė kreipėsi į atsakingas institucijas dėl paveldo niokojimo Kaune

G. Landsbergis ir J. Šiugždinienė kreipėsi į atsakingas institucijas dėl paveldo niokojimo Kaune
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

BALSUOK UŽ TĖVYNĖS SĄJUNGĄ