2017.02.03

Seniūnijos taps bendruomenių problemų sprendimo centru

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas skirti pinigų seniūnijų darbuotojų etatams.

Vienas iš Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos kandidatų į Vilniaus miesto savivaldybę rinkiminių pažadų buvo seniūnijų instituto stiprinimas. Šis programinis punktas buvo įtrauktas į koalicijos sutartį, o nuo jos įsigaliojimo nepraėjus net dviem metams pažadas sostinės rinkėjams tampa realiais pokyčiais – Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas skirti pinigų seniūnijų darbuotojų etatams.

Vilniaus miesto seniūnijų tinklo stiprinimas yra būtinas efektyvesniam miesto valdymui. Tik taip seniūnijas galima paversti bendruomenių telkėjomis. Seniūnijos yra svarbios, norint įvykdyti decentralizaciją – smulkius sprendimus perleisti vietos bendruomenėms, kurios geriau išmano savo kasdienius rūpesčius ir norus. Seniūnijų įgaliojimų didinimas vyks kaip daugiapakopis veiksmas, todėl per kelerius metus bus pristatoma vis daugiau naujų galimybių taupyti miesto administravimo išteklius ir gyventojų laiką.

„Ilgą laiką seniūnijų darbo kokybė buvo prasta, nes du ten dirbantys žmonės nesugebėdavo fiziškai susitvarkyti su dideliu užklausų kiekiu. Tokioje situacijoje tikėtis kažko geriau buvo išties bergždžia, ypač, turint omeny, kad kai kurios seniūnijos išvis neturi priskirtų patalpų. Naujas finansavimo srautas leis atkurti seniūnijų vaidmenį ir reikšmingą statusą”, – teigia Vilniaus miesto savivaldybės TS-LKD frakcijos narys Adomas Bužinskas.

Be to, perkėlus ne vieną sprendimą į seniūnijų lygmenį, didės bendruomenės įsitraukimas į sprendimų priėmimo procesą. Tikimasi, kad kartu augs ir pilietiškumas bei supratimas, kad kiekvieno piliečio balsas ir mintys turi potencialo keisti jo aplinką ir miestą.

Kitos aktualijos

2020.01.20

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą

Europos Parlamentas remia Lietuvos EP narių siūlymą įvesti ES lygio „S. Magnitskio“ sankcijų mechanizmą
Skaityti daugiau
2020.01.20

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius

Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2020 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti