2016.12.08

Siekiama panaikinti landas dalyti paramą iš valstybės ar savivaldybių įmonių biudžetų

Įregistruotas Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimo įstatymo projektas, kuriuo siekiama įtvirtinti draudimą valstybės ir savivaldybių valdomoms įmonėms teikti paramą, o jau įsipareigojusioms dėl paramos teikimo, tokius susitarimus nutraukti.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė su kolegomis Seimo nariais įregistravo Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama įtvirtinti draudimą valstybės ir savivaldybių valdomoms įmonėms teikti paramą, o jau įsipareigojusioms dėl paramos teikimo, tokius susitarimus nutraukti.

Pasak parlamentarės, tokio įstatymo pakeitimo projekto poreikis atsirado po žiniasklaidos atliktų rezonansinių tyrimų apie valstybei priklausančios įmonės „Lietuvos geležinkeliai“ dalintą paramą net ir su politikais siejamiems fondams.

Nesant įstatyminės kontrolės, pavienės valstybės valdomos įmonės pasirinktinai paramai teikti skiria itin dideles pinigų sumas, taip mažindamos gaunamo pelno, nuo kurio mokami dividendai valstybei, sumas.

„Šiuo metu galiojantis Labdaros ir paramos įstatymas valstybės ir savivaldybių valdomoms įmonėms suteikia teisę teikti paramą įstaigoms ir organizacijoms savo nuožiūra. Kadangi pagal dabar galiojančią praktiką rėmimo tvarką nustato įmonės akcininkai, o konkrečius sprendimus priima įmonės valdyba arba net pats vadovas savarankiškai, atsiranda galimybių piktnaudžiauti valdžia ir įmonės pelno dalį paskirstyti vadovams, akcininkams ar jų šeimų nariams palankioms organizacijoms ar įstaigoms. Taip sudaromos prielaidos neskaidriai ir neracionaliai panaudoti mokesčių mokėtojų pinigus siekiant naudos vienam asmeniui ar asmenų grupei, taip pat atsiranda landa politinei korupcijai – remiant tam tikras įstaigas ar organizacijas galimai siekiama palankumo per rinkimus. Neatmestina ir tikimybė, jog už piniginę paramą gali būti tikimasi ar net reikalaujama iš remiamų įstaigų ar organizacijų remiančiai įmonei palankių sprendimų, – sako A. Bilotaitė. – Įsigaliojus draudimui valstybės ir savivaldybių valdomoms įmonėms skirti pelno dalį paramai, būtų užkirstas kelias tokiems ketinimams, būtų sutaupyta lėšų, taip pat padidėtų į valstybės biudžetą mokamų dividendų dalis“.

Teikiamo įstatymo projekto tikslas – užkirsti kelią valstybės ir savivaldybių valdomoms įmonėms teikti paramą paramos gavėjams, taip užkertant kelią potencialiems interesų konfliktams valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse ir sudarant sąlygas padidinti į valstybės biudžetą mokamų dividendų dalį.

Kitos aktualijos

2018.11.17

KUR R. Karbauskio ir S. Skvernelio žadėtoji DARNA?

Jurgio Razmos kalba TS-LKD partijos Tarybos posėdyje
Skaityti daugiau
2018.11.17

Siūlome mokesčių reformos moratoriumą – tai padėtų išspręsti kitų metų biudžeto problemas

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje buvo patvirtinta partijos remiama kandidatė į Lietuvos Respublikos Prezidentus Ingrida Šimonytė. G. Landsbergis pristatė ir naujus visos Lietuvos laukiančius iššūkius. Tai 2019 m. biudžetas, dėl kurio partijos Taryba šiandien priims Rezoliuciją.
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2018 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY