2016.12.08

Siekiama panaikinti landas dalyti paramą iš valstybės ar savivaldybių įmonių biudžetų

Įregistruotas Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimo įstatymo projektas, kuriuo siekiama įtvirtinti draudimą valstybės ir savivaldybių valdomoms įmonėms teikti paramą, o jau įsipareigojusioms dėl paramos teikimo, tokius susitarimus nutraukti.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė su kolegomis Seimo nariais įregistravo Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama įtvirtinti draudimą valstybės ir savivaldybių valdomoms įmonėms teikti paramą, o jau įsipareigojusioms dėl paramos teikimo, tokius susitarimus nutraukti.

Pasak parlamentarės, tokio įstatymo pakeitimo projekto poreikis atsirado po žiniasklaidos atliktų rezonansinių tyrimų apie valstybei priklausančios įmonės „Lietuvos geležinkeliai“ dalintą paramą net ir su politikais siejamiems fondams.

Nesant įstatyminės kontrolės, pavienės valstybės valdomos įmonės pasirinktinai paramai teikti skiria itin dideles pinigų sumas, taip mažindamos gaunamo pelno, nuo kurio mokami dividendai valstybei, sumas.

„Šiuo metu galiojantis Labdaros ir paramos įstatymas valstybės ir savivaldybių valdomoms įmonėms suteikia teisę teikti paramą įstaigoms ir organizacijoms savo nuožiūra. Kadangi pagal dabar galiojančią praktiką rėmimo tvarką nustato įmonės akcininkai, o konkrečius sprendimus priima įmonės valdyba arba net pats vadovas savarankiškai, atsiranda galimybių piktnaudžiauti valdžia ir įmonės pelno dalį paskirstyti vadovams, akcininkams ar jų šeimų nariams palankioms organizacijoms ar įstaigoms. Taip sudaromos prielaidos neskaidriai ir neracionaliai panaudoti mokesčių mokėtojų pinigus siekiant naudos vienam asmeniui ar asmenų grupei, taip pat atsiranda landa politinei korupcijai – remiant tam tikras įstaigas ar organizacijas galimai siekiama palankumo per rinkimus. Neatmestina ir tikimybė, jog už piniginę paramą gali būti tikimasi ar net reikalaujama iš remiamų įstaigų ar organizacijų remiančiai įmonei palankių sprendimų, – sako A. Bilotaitė. – Įsigaliojus draudimui valstybės ir savivaldybių valdomoms įmonėms skirti pelno dalį paramai, būtų užkirstas kelias tokiems ketinimams, būtų sutaupyta lėšų, taip pat padidėtų į valstybės biudžetą mokamų dividendų dalis“.

Teikiamo įstatymo projekto tikslas – užkirsti kelią valstybės ir savivaldybių valdomoms įmonėms teikti paramą paramos gavėjams, taip užkertant kelią potencialiems interesų konfliktams valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse ir sudarant sąlygas padidinti į valstybės biudžetą mokamų dividendų dalį.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti