A. Kubilius
R. Juknevičienė
2020.05.08

„Šis milijardas turėtų būti įskaičiuojamas į Valstiečių partijos rinkimų kampanijos išlaidas“

„Šis milijardas turėtų būti įskaičiuojamas į Valstiečių partijos rinkimų kampanijos išlaidas“

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius penktadienį pareiškė, kad Lietuvos valdžios sprendimai išleisti milijardus eurų priimti visiškai nesilaikant normalių, standartinių biudžeto taisyklių.

„Iš tikrųjų labai keistai daroma, mūsų kolegos Seime iškėlė visiškai teisingą klausimą, kad nėra teikiamos biudžeto pataisos. Yra priimami sprendimai išleidinėti milijardus eurų, bet visiškai nebesilaikoma normalių, standartinių biudžeto taisyklių“, – sakė jis pokalbyje su kolege Rasa Juknevičiene.

Pasak A. Kubiliaus, šiai valdžiai nesvarbi ir efektyvi parama verslui, siekiančiam atsigauti po karantino ir kuriančiam darbo vietas, o einama tik išmokų dalijimo keliu.

„Tai, kad darbo vietas kuria verslas, ir kad tam bedarbiui, dabar netekusiam darbo būtų svarbiausia, kad verslai atsigautų ir sukurtų tas darbo vietas, kur jis galėtų galų gale rasti tą savo naują darbą. Tai valdžia apie tai visiškai nebekalba. Jūs eikite, mes jums mokame paramą, pašalpas. Tų pašalpų čia vis daugėja ir daugėja. Jūs ieškokite sau darbo, bet kur tas darbas gali atsirasti, valdžiai jau visai neberūpi“, – pažymi EP narys.

Taip pat, anot jo, elgiamasi ir dalijant 200 Eur išmokas pensininkams.

„Smagu duoti kiekvienam pensininkui po 200 Eur, nors realiai iš tikrųjų pensininkų pajamos šiais metais nei kiek nesumažėjo. Pagal įstatymą pensijos yra indeksuojamos. Ir kodėl dabar reikia ir jiems dar papildomai duoti rugpjūčio mėnesį po 200 Eur?“ – stebėjosi politikas.

A. Kubiliaus teigimu, „šis milijardas turėtų būti įskaičiuojamas į Valstiečių partijos rinkimų kampanijos išlaidas papildomai, jeigu taip pajuokaujant“.

Jis pažymėjo, kad valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio visiems žadamas išdalinti milijardas bus iš skolintų pinigų.

„Biudžeto pajamos iš mokesčių yra žymiai sumažėjusios. Ir tie nauji milijardai yra iš skolintų pinigų. Tai klausimas, ar tie milijardai bus protingai išleisti, yra labai svarbus“, – kalbėjo EP narys.

Pokalbyje su R. Juknevičiene buvo aptarta ir Europos diena, kurią švęsime gegužės 9 d., taip pat Antrojo Pasaulinio karo pabaigos 75-metis.

EP narė R. Juknevičienė teigė, kad iš tiesų karo pabaiga buvo reikšmingas istorinis įvykis, nacizmas buvo įveiktas, fašistinė Vokietija buvo nugalėta.

„Žuvo daugybė žmonių, tų pačių rusų, ukrainiečių. Beveik kiekviena rusų šeima buvo paliesta. Ir suprantama, kodėl rusams tai yra didžiulis įvykis. Na, ir visas pasaulis, aišku, dėl to džiaugiasi. Tačiau karo pabaiga tai nebuvo visiems. Ir mes bandysime Europos Parlamente, kai kitą savaitę bus diskusija, jau mačiau įtraukta į darbotvarkę, pabrėžti, kad karas, vis dėlto, per 75-erius metus nesibaigė. Jis baigėsi, bent jau mums, 1990-93 metais. Ir šiandien jis tebevyksta. Mes matome Prahą, matome, kas vyksta iš Kremliaus pusės“, – kalbėjo europarlamentarė.

EP narys A. Kubiliaus teigimu, galime pasidžiaugti, kad esame Europos Sąjungos nariai, nes narystė suteikia saugumo krizių akivaizdoje.

„Iš vienos pusės, Europos Sąjunga yra ir atsakas į tą istorinių visų tragedijų sprendimą. Ir būtų gerai, kad Europa ir toliau vienytųsi, ir kad nebijotų Vakarai, didieji Vakarai, kalbėti ir apie mūsų kaimynų, Rytų kaimynų, Ukrainos, Moldovos, Sakartvelo integraciją Europos Sąjungoje. Iš kitos pusės, mes galime pasidžiaugti, kad esame Europos Sąjungos nariai. Ypač tada, kai mums smogia tokia krizė, kuri smogia ir kitoms Europos Sąjungos valstybėms, smogia ir visoms valstybėms. Ir mes galime palyginti, kiek esame žymiai saugesni lyginant su tomis šalimis, kurioms vis dar nepasisekė tapti Europos Sąjungos narėmis“, – apibendrino europarlamentaras.

Visą pokalbį galite rasti čia

 

Kitos aktualijos

A. Vyšniauskas
2021.06.22

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei

TS-LKD frakcijos narys A. Vyšniauskas apie ŽŪM atliktą auditą: UAB “Agrokoncerno grūdai” darė žalą valstybei
Skaityti daugiau
M. Lingė
2021.06.16

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą

M. Lingė: turime stiprinti visuomenės aktyvesnį įsitraukimą į savanorišką veiklą
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti