J. Razma
2016.10.27

Siūlo sumažinti Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičių

J. Razma siūlo sumažinti Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičių ir Audito komiteto pirmininko pareigas patikėti opozicijai.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma siūlo pakeisti Seimo Statuto atitinkamus straipsnius, numatančius Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičių. Seimo nario siūlymu, Parlamento vadovas turėtų ne daugiau kaip tris pavaduotojus, vienas iš jų būtų Seimo opozicijos atstovas. Šiuo metu Seimo Pirmininkui leidžiama turėti iki septynių pavaduotojų.

„Ne kartą šioje Seimo kadencijoje kritikavome nepateisinamai išpūstą Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičių, kurių pagal pakeisto Seimo Statuto normas gali būti net septyni. Seimo Pirmininkui reikia turėti didelę fantaziją, kad esant tokiam pavaduotojų skaičiui, kiekvienam iš jų sugalvoti kokias nors atsakomybės sritis. Akivaizdu, kad ne visi pirmininko pavaduotojai turi tas pareigas atitinkantį darbo krūvį, o jų išlaikymas mokesčių mokėtojams kainuoja apčiuopiamas sumas. Tai ir didesni negu Seimo nario atlyginimai, ir papildomi patarėjų etatai, ir reprezentaciniai fondai, ir nuolat priskirtas tarnybinis automobilis su vairuotoju. Todėl siūlau nustatyti racionalų, būdingą ankstesnėms Seimo kadencijoms Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių – tris, iš kurių bent vienas būtų Seimo opozicijos atstovas“, –pažymi J. Razma.

Seimo narys taip pat siūlo Seimo Statute numatyti, kad Audito komiteto pirmininko postas priklausytų opozicijos atstovui.

„Parengti Seimo Statuto pataisą dėl Audito komiteto paskatino paskutinėje Seimo kadencijoje pažeista iki tol buvusi tradicija – Seimo Audito komiteto pirmininku skirti Seimo opozicijos atstovą. Seimo statutas tai formaliai leidžia padaryti, nes jame parašyta, kad opozicijos atstovas gali būti Audito komiteto pirmininku arba pavaduotoju. Tačiau komiteto pirmininko pavaduotojo pareigos opozicijos atstovui iš esmės nesuteikia jokių galių, kadangi komiteto pirmininkas organizuoja komiteto darbą, dirba su komiteto patarėjais, valdo informaciją, o pavaduotojui nebent kartais, nesant pirmininko, tenka vadovauti komiteto posėdžiui. Audito komitetas laikytinas viena iš svarbiausių parlamentinės kontrolės struktūrų. Esminė atsakomybė už vyriausybės parlamentinę kontrolę tenka Seimo opozicijai, todėl pagrįstai siūlytina, kad Audito komiteto pirmininku būtų opozicijos atstovas“, – sako J. Razma.

Parlamentaro nuomone, naujosios  Seimo kadencijos pradžia – kaip tik gera proga pakeisti ydingas Seimo statuto nuostatas dėl kurių opozicija kritikavo socialdemokratų valdančiąją daugumą.

Kitos aktualijos

TS-LKD
2021.05.05

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą

TS-LKD siūlo Seimo rinkimų sistemos nekeisti: pasisako už partijų stiprinimą ir kampanijų skaidrinimą
Skaityti daugiau
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė
2021.05.05

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: neformalioje EVT daugiausiai dėmesio bus skiriama Europos socialinių teisių ramsčio
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti