2018.03.26

Siūloma aiškiau deklaruoti politikų verslo interesus

Gintarė Skaistė įregistravo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pataisą, kurios pagalba būtų užtikrinta daugiau skaidrumo politikų ir valstybės tarnautojų deklaracijose.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Gintarė Skaistė įregistravo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pataisą, kurios pagalba būtų užtikrinta daugiau skaidrumo politikų ir valstybės tarnautojų deklaracijose.

Galiojančioje Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo redakcijoje egzistuoja nuostata, kad deklaruojantis asmuo deklaracijoje privalo nurodyti savo ir sutuoktinio, sugyventinio, partnerio  narystę ir pareigas įmonėse, įstaigose, asociacijose ar fonduose, išskyrus narystę politinėse partijose ir profesinėse sąjungose.

„Toks šiandieninis reguliavimas reiškia, kad deklaracijose nematome pilno vaizdo, nes dažnai politikams priklausančios įmonės valdo dukterines bendroves. Tačiau nepaisant to, kad dukterinių įmonių veikla tiesiogiai įtakoja asmens privačius interesus, deklaracijoje jos niekaip nebus matomos. Todėl analizuojant su politikais susijusius sandorius, tenka prašyti mokamų Registrų centro duomenų. Tokia praktika tinkamai neužtikrina viešų ir privačių interesų skaidrumo“, – teigė G. Skaistė.

Siekiant užtikrinti didesnį aiškumą ir skaidrumą viešajame sektoriuje, parlamentarė  įregistruotu nauju įstatymo projektu siūlo, kad deklaruojantis asmuo deklaracijoje privalo nurodyti ne tik narystę ir pareigas įmonėse, įstaigose, asociacijose ar fonduose, bet taip pat privalo nurodyti ir jų dukterines įmones, kuriose turi kontrolinį akcijų paketą.

„Tokio įstatymo pakeitimo tikslas yra atverti daugiau duomenų, padaryti juos visiems viešai prieinamais, taip sukuriant daugiau aiškumo, skatinant skaidrumą ir pasitikėjimą valstybės tarnyba“,  – teigė Seimo narė G. Skaistė.

Kitos aktualijos

2020.08.13

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos

EP narys A. Kubilius ragina atlikti tarptautinį tyrimą dėl Baltarusijos
Skaityti daugiau
2020.08.13

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“

„Lietuva turėtų padėti sužeistiems baltarusiams ir pilietinėms organizacijoms“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti