2019.01.18

„Siūloma keisti tarybos narių išmokų kanceliarijos išlaidoms tvarką“

Todėl Seimo narys registravo įstatymo projektą, siūlantį suteikti galimybę tarybų nariams skirti papildomų lėšų viešosios informacijos rengėjų teikiamoms paslaugoms bei informacijos spausdinimo ir platinimo paslaugoms.

Šiuo metu galiojančio Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 26 straipsnio 2 dalis numato baigtinį su savivaldybės tarybos nario veikla susijusių galimų išlaidų sąrašą, todėl tarybos nariai neturi galimybės skiriamų lėšų panaudoti viešosios informacijos rengėjų teikiamoms paslaugoms ir informacijos spausdinimo bei platinimo išlaidoms apmokėti. Tai apsunkina galimybę tarybos nariams komunikuoti ir informuoti visuomenę aktualia informacija. Todėl Seimo narys registravo įstatymo projektą, siūlantį suteikti galimybę tarybų nariams skirti papildomų lėšų viešosios informacijos rengėjų teikiamoms paslaugoms bei informacijos spausdinimo ir platinimo paslaugoms.

Projekte siūloma tarybos nariui su jo, kaip tarybos nario, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos, viešosios informacijos rengėjų teikiamų paslaugų, informacijos spausdinimo ir platinimo išlaidoms apmokėti, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka savivaldybės administracija, kas mėnesį gali būti skiriama išmoka, už kurią atsiskaitoma ne rečiau kaip vieną kartą per tris mėnesius. Šios išmokos dydis ir atsiskaitymo tvarka nustatomi reglamente.

Rengti Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 26 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą paskatino teisinio reguliavimo nuostatų trūkumas šiuo metu galiojančiame Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme. Įstatymo 23 straipsnio 5 punktas įtvirtina savivaldybės tarybos nariams pareigą nuolat bendrauti su rinkėjais ir ne rečiau kaip vieną kartą per metus atsiskaityti rinkėjams reglamento nustatyta tvarka. Savivaldybės tarybos nariai tam, kad galėtų įgyvendinti šią pareigą, turi rengti ataskaitas, naudotis žiniasklaidos priemonėmis ar kitaip atsiskaityti rinkėjams apie savo veiklą.

Papildžius įstatymą siūlomomis nuostatomis savivaldybės tarybos nariams būtų užtikrinta galimybė įgyvendinti jiems numatytą pareigą bendrauti su rinkėjais ir jiems atsiskaityti už savo veiklą.

Svarbu pabrėžti, kad įstatymo įgyvendinimas nesusijęs su papildomų finansinių išteklių poreikiu, išlaidos už viešosios informacijos rengėjų teikiamas paslaugas bei informacijos spausdinimą ir platinimą būtų dengiamos iš to paties savivaldybės tarybos numatyto krepšelio.

Kitos aktualijos

2020.09.24

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams

Dėl aplinkos ministro K. Mažeikos bandymo įsiteikti rinkėjams medžiotojams – klausimai etikos sargams
Skaityti daugiau
2020.09.23

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

Po A. Navalno apnuodijimo – siūlymas griežtinti sankcijas Rusijai ir atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti