2020.05.14

Siūloma nevilkinti Vyriausybės nutarimo dėl paramos žemės ūkio sektoriui priėmimo

Siūloma nevilkinti Vyriausybės nutarimo dėl paramos žemės ūkio sektoriui priėmimo

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius ir šio komiteto narė Rasa Petrauskienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir žemės ūkio ministrą Andrių Palionį siūlydami kuo greičiau priimti sprendimą dėl paramos žemės ūkio sektoriui suteikimo.

Seimo nariai konstatuoja, kad daugiau nei prieš mėnesį žemdirbiai išgirdo gerą žinią, kad siekiant paskatinti žemės ūkio sektoriaus atsigavimą po koronaviruso krizės, Vyriausybė ketina teikti finansinę paramą žemės ūkio produkcijos gamintojams žemdirbiams ir perdirbėjams. Buvo suformuotas 160 mln. eurų paramos poreikis pagal penkias paramos schemas: tikslinė parama pieno gamintojams, pieno perdirbimo pramonei, galvijų augintojams, jautienos perdirbimo pramonei, paukštienos ir kiaušinių gamintojams.

„Žemdirbiai ir perdirbėjai jau patiria nuostolius dėl koronaviruso pandemijos ir su viltimi laukia žadėtos paramos. Deja, kol kas jos nėra. Pasirodo Vyriausybė dar net nesvarstė šio klausimo ir jokių sprendimų dar nepriėmė“, – teigia K. Starkevičius.

„Kreipiamės į Ministrą Pirmininką, žemės ūkio ministrą ir prašome, kad kuo skubiau būtų priimtas Vyriausybės nutarimas dėl žadėtos paramos ir parama pasiektų žemdirbius bei perdirbėjus. Taip pat prašome išnagrinėti ir kitų žemės ūkio šakų pageidavimus dėl paramos skyrimo. Esame į Vyriausybę kreipęsi dėl daržininkų paramos prašymo, tačiau jokio atsakymo iš žemės ūkio ministerijos dar nesulaukėme. Negalime ilgiau delsti – Lietuvos ūkininkus turime gelbėti dabar,  jei norime ateityje būti užtikrinti kokybišku lietuvišku maistu“, – sakė R. Petrauskienė.

Seimo narių nuomone, šiuo ypač sunkiu krizės laikotarpiu yra labai svarbu operatyviai priimti sprendimus dėl paramos suteikimo, nes šį procesą užvilkinus, daugelis žemdirbių ir ypač smulkesnių žemės ūkio produkcijos perdirbėjų, gali bankrutuoti. Žemės ūkio sektoriaus žlugdymas gali didinti bedarbystę, prisidėti prie naujos kaimo žmonių emigracijos bangos.

Net kaimyninėse valstybėse į žemdirbius žiūrima pagarbiau – pvz. Latvija jau yra priėmusi sprendimus dėl paramos žemės ūkio sektoriui ir parama jau pasiekia latvių žemdirbius.

„Yra sakoma, kad skola ne rona – neužgyja“, o žemdirbiai dar jaučia Vyriausybės skolą už 2018 metų sausros žemės ūkiui padarytą žalą. Vyriausybės pažadėta kompensacija žemdirbių iki šiol taip ir nepasiekė“, – apgailestavo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas K. Starkevičius.

Kitos aktualijos

2020.05.29

A. Anušauskas: „Dėl atskleistų kibernetinio saugumo spragų būtina pakeisti vaizdo stebėjimo kameras Seime“

A. Anušauskas: „Dėl atskleistų kibernetinio saugumo spragų būtina pakeisti vaizdo stebėjimo kameras Seime“
Skaityti daugiau
2020.05.29

D. Kreivys ir A. Kupčinskas kreipėsi į Prezidentą, prašydami vetuoti įstatymą dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos reformos

D. Kreivys ir A. Kupčinskas kreipėsi į Prezidentą, prašydami vetuoti įstatymą dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos reformos
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti