2016.10.11

Siūloma Teisėjų tarybų nariams riboti nepertraukiamų kadencijų skaičių

Grupė Seimo narių siūlo Teisėjų tarybų nariams nustatyti kadencijas, numatant, kad teisėjas Teisėjų tarybos nariu gali būti renkamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės, o po to Tarybos nariu galėtų būti renkamas praėjus ne mažiau ketveriems metams nuo antrosios kadencijos. Teismų įstatymo atitinkamo straipsnio pakeitimo įstatymas būtų taikomas tik po jo įsigaliojimo.

Grupė Seimo narių siūlo Teisėjų tarybų nariams nustatyti kadencijas, numatant, kad teisėjas Teisėjų tarybos nariu gali būti renkamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės, o po to Tarybos nariu galėtų būti renkamas praėjus ne mažiau ketveriems metams nuo antrosios kadencijos. Teismų įstatymo atitinkamo  straipsnio pakeitimo įstatymas būtų taikomas tik po jo įsigaliojimo.

„Teismų įstatymo straipsnio pakeitimo įstatymo projektas parengtas siekiant išvengti ydingos praktikos, kai tas pats teisėjas gali būti Teisėjų tarybos narys neribotą kadencijų skaičių, taigi net keliolika arba keliasdešimt metų“, – sako vienas iš įstatymo pakeitimo iniciatorių Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.

Šiuo metu Teismų įstatyme įtvirtinta, kad Teisėjų tarybą sudaro dvidešimt trys nariai: 3 teisėjai Teisėjų tarybos nariais tampa pagal pareigas (Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, Apeliacinio teismo pirmininkas ir Vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas), o 20 asmenų Teisėjų tarybos nariais išrenkami Visuotiniame teisėjų susirinkime. Teismų įstatyme nustatyta, kad Teisėjų tarybos įgaliojimų laikas – ketveri metai, tačiau įstatyme nėra įtvirtintas į Teisėjų tarybą Visuotiniame teisėjų susirinkime renkamų teisėjų kaitumo (rotacijos) principas.

Kitos aktualijos

2019.09.20

„Tikiuosi, jog tyrime dėl Rusijos įtakos, NSGK pavyks išlaikyti solidumą“

„Tikiuosi, jog tyrime dėl Rusijos įtakos, NSGK pavyks išlaikyti solidumą“
Skaityti daugiau
2019.09.19

J. Džiugelis ir V. Bakas. Kodėl valdantieji žmones su negalia verčia šiuolaikiniais vergais?

J. Džiugelis ir V. Bakas. Kodėl valdantieji žmones su negalia verčia šiuolaikiniais vergais?
Skaityti daugiau
daugiau aktualijų
© 2019 Visos teisės saugomos.
AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti