2017.01.11

Skandalingi faktai apie URM verčia rimtai suabejoti ministro veiklos skaidrumu

„Ar teisėtai ir racionaliai buvo paskirtos šios lėšos, turi aiškintis atsakingos valstybės institucijos, o galbūt netgi teisėsauga“.

Reaguodamas į viešumoje pasirodžiusius skandalingus faktus apie jaunųjų socialdemokratų, šiuo metu užimančių reikšmingus postus Užsienio reikalų ministerijoje, bei Valstybės kontrolės išvadas apie abejotiną šios ministerijos lėšų panaudojimą, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Žygimantas Pavilionis sako, kad užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus veiklos skaidrumas kelia rimtų abejonių, o žiniasklaidos iškelti faktai – galbūt ir teisėsaugos tyrimo.

„Žiniasklaidos paskelbti faktai apie jaunųjų socialdemokratų veiklą, galimą protekcionizmą ir naudojimąsi tarnybine padėtimi bei viešaisiais finansais šokiruoja. Tačiau matome, kad ministras L. Linkevičius tai toleruoja ir galbūt netgi priešingai – skatina. Galima įtarti, kad visi sprendimai vykdomi su ministro žinia, o gal netgi nurodymu. Kaip kitaip galima būtų paaiškinti faktą, kad praėjusios kadencijos socialdemokratų Vyriausybėje socialdemokratas, buvęs užsienio reikalų ministro patarėjas Darius Skusevičius to paties ministro netgi paaukštinamas pareigose ir šioje Seimo kadencijoje paskiriamas užsienio reikalų vicemistru. O liūdnai pagarsėjęs Julius Pagojus vos netapo teisingumo ministru“, – sako Ž. Pavilionis.

 Parlamentarui įtarimų kelia ir viešumoje paskelbtas faktas, kad užsienio reikalų ministerija, Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimui, tarp kurio organizatorių buvo paminėtas D. Skusevičius, 2014 m. skyrė 23 tūkstančius litų (6 687 eurai), 2016 metais – 5 tūkstančius eurų (http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/antrasis-jaunuju-socialdemokratu-gyvenimas-vakarais-savaitgaliais-per-atostogas.d?id=73356086).

„Ar teisėtai ir racionaliai buvo paskirtos šios lėšos, turi aiškintis atsakingos valstybės institucijos, o galbūt netgi teisėsauga“, – pažymi Ž. Pavilionis.

Priminsime, kad jau anksčiau TS-LKD atstovai yra išsiuntę klausimus užsienio reikalų ministrui L. Linkevičiui,  prašydami artimiausiame Seimo posėdyje atsakyti į klausimus dėl Astravo atominės elektrinės (AE) statybų Baltarusijoje, Lietuvos ir Lenkijos santykių bei asmenų, kaip manoma, įdiplomatinimo pagal partinę priklausomybę. Numatoma, kad ministras į klausimus atsakinės rytoj, neeilinės Seimo sesijos plenariniame posėdyje. Ministro bus prašoma pasiaiškinti ir dėl naujai iškeltų faktų ar įtarimų.

Kitos aktualijos

Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti