2018.03.20

A. Skardžiaus atveju už ilgametį darbą Kremliaus interesų naudai matosi akivaizdus atlygis.

A. Skardžiaus apkaltos esmė - už kiek pirko Seimo narį tiek lietuviškos, tiek rusiškos energetikos bendrovės už jo paslaugas.

Suprantu, kiek purvo vėl papils p. Skardžius, pamatęs mane tribūnoje. Tačiau tiesa svarbiau. Pirmiausia noriu padėkoti valstiečių ir žaliųjų frakcijai už tai, kad jie parėmė mūsų siūlymą pradėti svarstyti šį klausimą Seimo posėdyje ir yra pasiruošę tikram apsivalymui. Kiekvienoje istorijoje svarbu suprasti kontekstą. Aš kalbėsiu apie jį.

Praėjusią savaitę priesaiką sulaužiusiam M. Basčiui buvo leista išeiti pačiam. Šiandien antra to paties filmo serija – Artūras Skardžius. Man skirtumas tarp jų yra tik toks, kad su M. Basčiu dirbo “Rosatom”, o su Skardžiumi – “Gazprom”.

Skirtumas dar ir tas, kad A. Skardžiaus atveju už ilgametį darbą Kremliaus interesų naudai matosi akivaizdus atlygis.

Pirmas viešas epizodas, kai kilo abejonių, jog Seimo narys dirba už neleistiną atlygį buvo dar tada, kai Maskvos armėnai iš Skardžiaus šeimos nupirko turtą Dauguose.

Kaip tik nuo to keisto sandorio Dauguose prasidėjo neįtikėtinas Skardžiaus interesas juodinti Suskystintų gamtinių dujų terminalą, norvegų investuotojus ir visus, kurie šį projektą pradėjo įgyvendinti.

Visos A. Skardžiaus žinutės prieš terminalą žodis žodin sutapo su “Gazprom” skleidžiama dezinformacija.

Beje, Daugų sandoris buvo keistas ne tik dėl keistų Maskvos armėnų, turinčių ryšį su garsiojo Karelino fondu, bet ir tuo, kad nupirktas turtas taip ir stovi apleistas.

Atlygiai A> Skardžiui yra tęstiniai, geografija – įvairi.

Baltarusijoje Skardžiaus šeima gavo itin patrauklią dovaną – palankūs saulės energijos tarifai, “Gazprom” paskola. Kas gali paneigti, jog ne už aktyvų darbą Janutienės laidose, Baltarusijos draugų grupėje, Seimo salėje pilant purvą ir liūdnos atminties ano Seimo komisijoje?

NSGK nariai yra gerai informuoti, kaip veikia Kremliaus žvalgybos, siekiančios atsilyginti sau naudingiems žmonėms. Ne tik pinigais, bet ir siūlydami verslą per energetikos įmones Rusijoje ir Baltarusijoje.

Taigi šios apkaltos esmė – už kiek pirko Seimo narį tiek lietuviškos, tiek rusiškos energetikos bendrovės už jo paslaugas.

Vėjo bendrovės atlygį už veiklą Energetikos komisijoje suteikė per ženkliai didesnę nei rinkos kaina Skardžiaus žemės nuomą, apie “Gazprom” interesus ir atsilyginimo būdus jau minėjau.

Mano klausimas. Kuo skiriasi atlygis Eligijui Masiuliui, kuris paliko Seimą, nelaukdamas apkaltos ir atlygis A. Skardžiui? Tik įpakavimu.

Žmonės atidžiai stebi šią posėdžio dalį.

Rašo argumentus. Štai Romas Sadauskas man parašė neseniai – cituoju: “žiūrint į Skardžiaus veiklos visumą, jis žalingesnis už 10 basčių”.

 

Kitos aktualijos

2020.07.03

„Valdantieji kuria konfliktų politiką, kuris jiems patiems naudinga“

„Valdantieji kuria konfliktų politiką, kuris jiems patiems naudinga“
Skaityti daugiau
2020.07.03

„Atsirado istorinė galimybė turėti ekonomikos proveržį, bet jei elgsimės kaip visada, tai ir rezultatą gausim kaip visada“

„Atsirado istorinė galimybė turėti ekonomikos proveržį, bet jei elgsimės kaip visada, tai ir rezultatą gausim kaip visada“
Skaityti daugiau
Daugiau aktualijų

DABAR PATS GERIAUSIAS METAS PRISIJUNGTI PRIE MŪSŲ

Kviečiame tapti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų nariu. Tai padaryti – visiškai nesudėtinga, tiesiog užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime bei pakviesime į pirmą susitikimą.Registracija atlikta sėkmingai

Uždaryti